UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Крапку в "земельних розбірках" на Хмельниччині поставив суд

У Віньківцях агротовариство програло суд своїм конкурентам і екс-орендодавцям

Крапку в "земельних розбірках" на Хмельн…

До Віньковецького районного суду звернулося агротовариство з позовом до двох орендодавців та сільськогосподарського підприємства. Прохання - визнати одні договори недійсними, а інші - поновленими, передає Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби Апеляційного суду області.

Позивач пояснює: у січні 2007 року ТОВ уклало договори оренди 4 земельних ділянок, власниками яких були двоє селян із Покутинець. Десять років потому, у вересні 2017 року, спадкоємці цієї землі уклали договори оренди з іншим сільгосппідприємством, а позивача про це не повідомили, як того вимагає закон. Агротовариство посилається на приписи ст.33 Закону України "Про оренду землі", які визначають, що після закінчення строку дії договору оренди, орендар, який належним чином виконував обов'язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк. Тому просить договори спадкоємців з новими орендарями визнати недійсними, а ті, що укладені з ним - поновити.

Однак, підстав для задоволення цих вимог немає, вважає Феміда. Як встановив суд, відповідачі - спадкоємці землі - двічі письмово повідомляли позивача, що не хочуть продовжувати договір оренди з ним, бо він відмовляється підвищити орендну плату до ринкових цін.

"З ними особисто договори письмові, як того вимагає закон, не укладались з 2016 року - часу надсилання ними листів позивачу. Вони не є стороною договору, тому неможлива його пролонгація, а свої обов'язки, що регулюються спадковим законодавством, вони виконали із закінченням дії договорів укладених позивачем із спадкодавцями," - констатує суд.

Також Феміда акцентує на тому, що ст.627 Цивільного кодексу України передбачає, що відповідно до ст.6 цього Кодексу, сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору, тому спадкоємці, виконавши вимоги договорів, укладених спадкодавцями, законно уклали договір з іншим сільгосппідприємством.

Відтак, суд у задоволенні позову агротовариства відмовив.

Нагадаємо, в орендаря забрали 11 га занедбаної землі в Новоушицькому районі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme