ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Кожна десята пожежа на Хмельниччині сталась через підпал

З початку рокц на Хмельниччині зафіксовано 717 пожеж, 62 з яких сталися через підпал
Depo.
20 серпня 2015 14:41
ФОТО: depo.ua
Кожна десята пожежа на Хмельниччині сталась через підпал
Кожна десята пожежа на Хмельниччині сталась через підпал

Як повідомили Depo.Хмельницький у прес-службі УМВС України в Хмельницькій області, з початку року на Хмельниччині зафіксовано 717 пожеж, із них в екосистемах - 110: 9 - в лісах, 8 - на торфовищах, 30 - це займання післяжнивних залишків на полях і 63 - трави та сухостоїв.

Про це йшлося на координаційній нараді за участі керівництва обласного управління внутрішніх справ, служби з надзвичайних ситуацій, екологічної інспекції, управління лісового та мисливського господарства і управління з питань цивільного захисту ОДА.

Проведені дослідження показали, що 62 із зазначених пожеж виникли внаслідок підпалів. Зокрема, на сьогодні особливо гостро стоїть питання спалювання післяжнивних залишків на полях, яке завдає значної шкоди довкіллю.

Оскільки зараз закінчується жнивна компанія ранніх зернових і починається підготовка до посіву озимини, прогнозовано кількість пожеж на стерні буде збільшуватись. Щоб запобігти негативним наслідкам, до яких це може призвести, потрібно збільшити кількість рейдових груп в районах та активізувати їхню діяльність - вважає очільник управління цивільного захисту ОДА Євген Данилюк.

Головний же лісівник краю Віталій Лісовий зауважив, що 99 % усіх пожеж у лісі спричинені людським фактором. Тому з людьми потрібно працювати, попереджати їх про неминучу відповідальність за протиправні дії.

Учасники наради домовились розробити план спільних дій, погодити графіки чергувань, визначитися з усіма проблемними питаннями та спільно працювати над їхнім вирішенням.

Більше про пожежі та боротьбу з ними - на khm.depo.ua