UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Кожен третій споживач газу на Хмельниччині має борги

Станом на початок грудня, за газ краяни ввинні майже 400 млн грн

Кожен третій споживач газу на Хмельниччи…

На 1 грудня 2019 року споживачі газу більше ніж на 20% збільшили заборгованість за використане блакитне паливо, порівняно з аналогічним періодом минулого року, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Українські новини".

Загальний борг подолян сягнув понад 388 млн грн. Найбільші суми боргу мають власники багатоповерхових будинків приватного сектору з басейнами та теплицями.


З початку газівники розіслали майже 88 тисяч письмових повідомлень споживачам-боржникам про припинення газопостачання. В порівнянні з 11 місяцями 2018 року, ця цифра зросла в 1,5 рази. В разі непогашення боргу, відповідно до Правил постачання природного газу, після отримання повідомлення, газопостачальна компанія вимушена буде надати відповідне доручення АТ "Хмельницькгаз" на відключення газу та стягнення боргу в судовому порядку.

У листопаді  уже надано 1502 доручення на припинення подачі газу клієнтам-боржникам на загальну суму 7 млн грн. А за 11 місяців 2019 року відключено від системи газопостачання 2 465 боржників, сума боргу яких складає більше 15 млн грн. 

Борги у понад 5 тис. грн мають 9 503 подолян, більше 10 тис. грн – 1677 клієнтів. Крім того, 83 подолянина заборгували колосальні суми: від 30 до 108 тис. грн.

"Ми постійно звертаємося до наших клієнтів, а особливо на початку опалювального періоду, з проханням знайти можливість оплатити існуючі борги, щоб в разі потреби гарантовано отримувати державну допомогу та уникнути припинення газопостачання. Також пропонуємо в разі необхідності - укласти договір реструктуризації боргу, - інформує директор ТОВ "Хмельницькгаз збут" Андрій Левицький. – Однак, вичерпавши усі законні важелі впливу, компанія вимушена йти на крайні кроки з надання доручень оператору ГРМ на від’єднання від газу. Адже чинне законодавство передбачає припинення поставок газу та ініціювання відключення боржника".

За літній період борги подолян перед постачальником зменшились на 42%. Крім того, сплативши за газ, споживачі змогли оформити державну допомогу на призначення субсидій та пільг. 

Нагадаємо, борг за газ споживачів на початок листопада становив 383 млн грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"