Кожен шостий житель Хмельниччини залежний від цигарок

На алкоголь та тютюнові вироби краяни витрачають вдвічі більше, аніж на освіту, а також відпочинок і культуру

Євгеній Геніуш

За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, яке проводять органи державної статистики впродовж багатьох років, цю шкідливу звичку має майже кожен шостий мешканець Хмельниччини у віці старше 12 років.

Серед них більше третини мають "стаж" паління понад 20 років, 27% – курять від 11 до 20 років, майже 39% – від року до 10. Близько 70% курців спалюють за добу по 11 сигарет і більше.

В Україні ж серед лідерів тютюнопаління опинилася Дніпропетровська область, де пристрасть до тютюнових виробів має четверта частина мешканців вищевказаного віку. Водночас, найбільшими прихильниками здорового способу життя без тютюну можна вважати мешканців Закарпаття та Київщини, де курить 9% населення.

За даними звіту ВООЗ "Про глобальну тютюнову епідемію" (2017 рік), у світі налічується 1 млрд 337 млн курців сигарет, сигар, люльок, кальянів та інших тютюнових виробів. З них 43 млн осіб – діти віком 13-15 років. Кожен четвертий житель планети є курцем, з них 80% – чоловіки.  Але з 2000 року кількість курців у світі скоротилася приблизно на 60 млн осіб.

Як розповідає заступник начальника облстатуправління Людмила Пилуцька, на Хмельниччині в сільських родинах на тютюнові вироби в середньому щомісяця витрачають 153 грн, дещо більше міські – 187 грн. Цікаво, що сума коштів середньостатистичної родини Хмельниччини на тютюн та алкоголь лише на 18 грн менша середньомісячних витрат домогосподарств на охорону здоров’я та вдвічі перевищує середньомісячні витрати на освіту, а також відпочинок і культуру.

За останні 6 років вартість сигарет досить відчутно зросла. У 2014 році середня вартість однієї пачки сигарет із фільтром становила 11 грн, у поточному році – 41 грн.

В Україні заборонена будь-яка реклама тютюнових виробів, тільки в місцях продажу дозволяється розміщення інформації про тютюнові вироби.

Офіційно курити заборонено й в громадських місцях. Курці можуть користуватися спеціально відведеними для цього місцями. Не можна курити в ліфтах і таксофонах, у закладах охорони здоров’я, навчальних закладах, на дитячих майданчиках, у спортивно-оздоровчих закладах, під’їздах житлових будинків, підземних переходах, громадському транспорті, ресторанах та культурних закладах, на зупинках громадського транспорту та в органах державної влади та місцевого самоврядування.

До речі, в інтернеті теж не можна рекламувати тютюнові вироби. Виняток – вебсайти для повнолітніх, обов’язковою умовою доступу до яких є ідентифікація віку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький