UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Кожен десятий житель Хмельниччини потребує інклюзивних послуг

Цьогоріч на забезпечення  доступності маломобільних груп населення в області з бюджетів усіх рівнів виділили більше 123 млн грн

Кожен десятий житель Хмельниччини потреб…

Про безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури на території області говорили на жовтневій колегії ОДА, передає Depo.Хмельницький.

В області проживає майже 127,5 тисяч осіб з інвалідністю усіх категорій, зокрема, 97 654 – інваліди загальних захворювань, 23 986 – інваліди з дитинства, 21 861 – з ураженням опорно-рухового апарату, 2 260 – з вадами зору, 1 593 – з вадами слуху. Кожна десята людина області потребує відповідних соціальних послуг.

На 2019 рік з місцевих бюджетів для забезпечення доступності маломобільних груп населення передбачено видатки на суму 123,28 млн. гривень. Це дало змогу Хмельницькій області бути другою після Київської у рейтингу по Україні.

Насьогодні 81,9% будівель закладів соціальної сфери повністю доступні; 18,1% будівель – частково. У 52 установах додатково встановлено кнопки виклику для маломобільних груп населення.

За інформацією Департаменту освіти і науки облдержадміністрації в області діє 657 закладів загальної середньої освіти. У 535 закладах створено архітектурну доступність для осіб з обмеженими фізичними можливостями, 122 заклади освіти мають вільний доступ та облаштовано кнопками виклику, облаштування пандусів не потребують. У 21 школі облаштовано спеціальні туалетні кімнати для дітей з особливими освітніми потребами. В одній школі встановлено ліфт.

У 214 загальноосвітніх закладах області навчається 531 дитина з обмеженими можливостями. Для таких дітей проблемою є організація підвезення до навчальних закладів та у зворотному напрямку. В області придбано 5 шкільних автобусів з місцями для дітей з освітніми потребами.

На черговій сесії обласної ради затверджено видатки Кам’янець-Подільському навчально-реабілітаційному центру на суму 950 тис. грн на придбання підйомної платформи, яка забезпечить доступ дітей на колясках до 1-3 поверхів закладу, Ізяславському навчально-реабілітаційному центру – на придбання гусеничного сходового підйомника на суму 150 тис. грн, що також забезпечить доступність вказаної категорії дітей.

У поточному році на забезпечення безперешкодного доступу до навчальних приміщень з місцевих бюджетів виділено 2414 тис. грн, з яких вже освоєно 1698 тис. гривень.

У системі охорони здоров’я функціонує 103 заклади охорони здоров’я. Приміщень, в яких надаються медичні послуги, – 1309, з них 967 – облаштовано пандусами, у тому числі 424, що відповідають державним будівельним нормам, 543 – пристосовані. Окрім того, 317 приміщень мають безперешкодний доступ, у 268 – встановлено "кнопку виклику" персоналу, 25 – не облаштовано пандусами, бо не дозволяє рельєф. У лікувально-профілактичних закладах функціонують 116 ліфтів, з них 75 пасажирських та 41 вантажний.

 

У цьому році на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт пандусів передбачено 756,3 тис. грн, на жовтень поточного року освоєно 357,1 тис. гривень. На технічне обслуговування ліфтів передбачено 49,6 тис. грн, освоєно 37,2 тис. гривень. На облаштування спеціальних місць для паркування транспортних засобів, поручнями туалетних приміщень, розміщення інформаційних вказівок та піктограм передбачено 41 тис. грн, ці роботи планується виконати до кінця поточного року.

 

У закладах культури безперешкодним доступом для осіб з обмеженими можливостями обладнано 1376 об’єктів, що становить 99,6% від загальної кількості. Стовідсотково обладнано установи культури і мистецтва обласного значення, лише у трьох установах пандуси побудовано з порушенням діючих будівельних норм.

 

Нагадаємо, для забезпечення доступності приміщень органів виконавчої влади у цьому році виділено  4209 тис. грн на реконструкцію приміщень обласної державної адміністрації.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme