Котельні можуть відключити від газопостачання, - "Хмельницькгаз"

НАК "Нафтогаз України" не підписав договори про постачання природного газу

Йдеться про теплопостачальні підприємства різних форм власності, в тому числі це приблизно 75 котелень об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, які сьогодні від ПАТ "Хмельницькгаз" письмові повідомлення обмеження або припинення подачі газу, повідомили Depo.Хмельницький в прес-службі підприємства.

З 01 грудня 2018 року НАК "Нафтогаз України" пролобіював та отримав право відключати підприємства ТКЕ, навіть при температурі повітря -300 С.

"Доручення будуть надаватись письмово, відключення котелень ТКЕ неминуче призведуть до технічних збоїв та виходу з ладу обладнання, а також матеріальних збитків, які значно перевищуватимуть суми боргів, - зазначають в "Хмельницьказі". - Підприємство транспортує природний газ 39 тепловим комунальним підприємствам області, які подають тепло більш як 300 тис. сімей, зокрема, лише у Хмельницькому - близько 200 тис. родин. Тому дані рішення можуть залишити без тепла сотні тисяч споживачів."

Щоб запобігти даній критичній ситуації, ПАТ "Хмельницькгаз" оперативно повідомлятиме органи влади, підприємтва ТКЕ, НКРЕКП, а також громадськість про отримання письмових доручень на відключення від компанії НАК "Нафтогаз України".

"Державний регулятор відхилив звернення операторів ГРМ (облгазів), не відключати тепломережі за дорученням "Нафтогазу" та зобов'язав заключити договори на припинення газопостачання, - зауважує комерційний директор ПАТ "Хмельницькгаз" Олександр Надольний. - Тож, якщо після отримання доручення НАКу на відключення, протягом двох днів ТКЕ не врегулюють питання з монополістом, - ми змушені будемо припиняти газопостачання на вказані об'єкти."

За словами ж технічного директора ПАТ "Хмельницькгазу" Олександра Лоба, вимушені припинення газопостачання підприємствам ТКЕ можуть мати непередбачувані наслідки технічного характеру. Якщо розмерзнеться та буде виведена з ладу система опалення, то можуть бути пошкоджені і зовнішні мережі теплопостачання, зокрема, також і в оселях споживачів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький