Копи Хмельниччини показали як реагуватимуть на надзвичайні "виборчі" ситуації (ФОТО, ВІДЕО)

Відбулися масштабні тактико-спеціальні навчання із забезпечення публічної безпеки і порядку під час виборчого процесу

Головне управління Нацполіції в області ініціювало і провело масштабні навчання, до яких залучили не тільки копів, а й медиків та рятувальників, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією СК ГУНП області.

У ході тренувань відпрацьовувався алгоритм дій та взаємодія екстрених служб під час виникнення правопорушень та різного роду надзвичайних ситуацій під час виборчого процесу.

У навчаннях взяли участь керівництво та працівники управління превентивної діяльності ГУНП в Хмельницькій області, заступники з цього напрямку усіх територіальних підрозділів поліції, а також вибухотехніки, зв'язківці, кінологи, спецпризначенці. Крім того, для відпрацювання взаємодії до навчань долучилися медики та рятувальники.

"Ми змоделювали три виборчі дільниці, на базі яких розігруємо різні ситуації, які можуть виникнути в реальності, - розповідає заступник начальника ГУНП в Хмельницькій області, керівник навчань Валентин Білянський.- Повний сценарій навчань і ввідні завдання знають тільки керівники навчань, усі інші діють в режимі, максимально наближеному до реальності. Це дозволяє нам вчасно помітити певні похибки і відкоригувати їх, щоб під час виборів всі діяли максимально злагоджено і ефективно."

Під час навчань розіграли близько півдесятка сценаріїв. Це і куріння в приміщенні виборчої дільниці чи поява там у нетверезому стані, підкуп виборців та агресивний спротив працівникам поліції, задимлення та виявлення підозрілих предметів і вибухівки тощо. Крім того, під час останньої фази навчань відпрацювали погашення масового конфлікту між прибічниками різних кандидатів.

"Ми як у спорті, до автоматизму відпрацьовуємо алгоритм дій, щоб під час виборів діяти максимально злагоджено, - зазначає заступник начальника Городоцького відділу поліції Анатолій Угляр. - Навчання дуже корисні та ефективні."

У поліції переконані, що відпрацювання алгоритму дій під час навчань дозволить правоохоронцям діяти максимально злагоджено та ефективно під час забезпечення порядку на виборах.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький