Комісія Держатомрегулювання провела інспекційне обстеження ХАЕС

Обстеження відбулося внаслідок реагування на заяву ДП "НАЕК "Енергоатом"

У рамках розгляду заяви ДП "НАЕК "Енергоатом" щодо внесення змін до ліцензії на право здійснення діяльності на етапі життєвого циклу "експлуатація ядерної установки" енергоблоків №1, 2 Хмельницької АЕС, комісія Держатомрегулювання провела інспекційне обстеження, передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу ХАЕС.

Інспекційне обстеження проводилося згідно із законом України "Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії" з метою перевірки спроможності заявника дотримуватися умов провадження заявленого виду діяльності, встановлених нормами та правилами з ядерної та радіаційної безпеки, а також перевірки повноти і достовірності відомостей, що містяться у документах , поданих ДП "НАЕК "Енергоатом" разом із заявою.

Під час обстеження розглядались питання щодо ефективності заходів з мінімізації радіоактивних відходів (РАВ) та удосконалення системи поводження з ними відповідно до "Комплексної програми поводження з радіоактивними відходами у ДП "НАЕК "Енергоатом". Приділялась увага також питанням оцінки безпеки систем поводження та аналізу складу та кількості РАВ, у тому числі стану елементів та систем, потужностей з переробки та наявності об’ємів для зберігання відходів, враховуючи періодичне переоцінювання безпеки експлуатації енергоблоків.

За результатами обстеження Хмельницької АЕС комісія Держатомрегулювання підтвердила достовірність матеріалів з обґрунтування безпеки, наданих разом із заявами про внесення змін до ліцензій на експлуатацію ядерних установок енергоблоків Хмельницької АЕС, а також спроможність здійснювати діяльність з переробки і зберігання радіоактивних відходів, що утворюються на етапі життєвого циклу "експлуатація ядерної установки".

Комісія рекомендувала Державній інспекції ядерного регулювання України внести зміни до ліцензій на експлуатацію ядерних установок енергоблоків ХАЕС в частині здійснення діяльності з переробки і зберігання радіоактивних відходів, що утворюються на етапі життєвого циклу "експлуатація ядерної установки".

Нагадаємо, в середині лютого Хмельницьку АЕС відвідали представники спеціальної моніторингової місії організації з безпеки та співпраці в Європі (СММ ОБСЄ).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький