UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Колибаївській ОТГ дадуть шанс довести свою спроможність та залишитися самостійною

Очільник Хмельниччини Дмитро Габінет відвідав громаду та особисто переконався у спроможності громади

Колибаївській ОТГ дадуть шанс довести св…

Голова Хмельницької ОДА Дмитро Габінет здійснив робочу поїздку до Колибаївської сільської об’єднаної територіальної громади, де оглянув ряд об’єктів та поспілкувався з її керівництвом, місцевими депутатами, старостами сіл та звичайними мешканцями, передає Depo.Хмельницький з посиланням на пресслужбу ОДА.

Приводом для візиту стала перспектива приєднання Колибаївської ОТГ до Кам’янець-Подільської міської ОТГ, що передбачено проєктом перспективного плану формування території громад Хмельницької області.

Мешканці громади висловили невдоволення цим рішенням та не бачать себе у складі міської ОТГ. Вони наполягають, що можуть надалі самостійно господарювати і що вже довели за час існування спроможність ОТГ. Дмитро Габінет мав можливість особисто впевнитися у тому, що колективу громади за підтримки влади усіх рівнів вдалося залучити досить значні кошти та ефективно їх використати, спрямувавши на покращення життя людей. З часу створення тут спромоглися реконструювати приміщення фельдшерсько-акушерського пункту та відкрити на його базі амбулаторію загальної практики сімейної медицини.

Працює тут місцева пожежна охорона, для якої капітально відремонтували пожежне депо. Тут окрім чотирьох водіїв пожежних автомобілів, розпочали нести службу 12 добровольців, які пройшли спеціальне навчання і отримали належну підготовку та екіпірування. Є в громаді і своя поліцейська дільниця, де розміщується двоє дільничних та група швидкого реагування патрульної поліції, які забезпечують охорону правопорядку на території усієї громади. А вже незабаром тут має з’явитися і свій ЦНАП. Громада взяла участь у третьому раунді Програми "U-LEAD з Європою", завдяки чому вона отримає меблі, сучасне ІТ-обладнання ЦНАПу та доступ до необхідного програмного забезпечення.

Попри вагомість усіх перелічених здобутків, голова ОДА зауважив, що питання  приєднання Колибаївської громади виникло не випадково, адже є серйозні побоювання, чи зможе вона і надалі так вдало господарювати. Підставою для них є те, що понад 32% місцевого бюджету складають надходження від акцизного податку з реалізації пального. Однак, згідно Бюджетного кодексу дію норми щодо зарахування цього податку до місцевого бюджету продовжено лише на 2020 рік. Далі він буде спрямовуватися до державного бюджету. До того ж громада має один із найнижчих серед громад області коефіцієнт податкоспроможності – 0,3. 

Втім, Дмитро Габінет,доручив керівництву громади протягом тижня підготувати та представити облдержадміністрації фінансово-економічне обґрунтування спроможності ОТГ, аби остаточно визначитися із тим, чи зможе Колибаївська ОТГ працювати самостійно.  Якщо аргументи будуть достатньо вагомими, питання щодо приєднання Колибаївської ОТГ до Кам’янець-Подільської міської ОТГ може бути переглянуте.

Нагадаємо, нещождавно жителі Колибаївської ОТГ перекрили трасу через рішення приєднати їх до Кам'янець-Поідльської міської тергромади.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"