Коли українцям обіцяли нове покращення. Від Абромавичуса до Яценюка

Завершуючи свою робочу поїздку до США, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк вкотре спрогнозував Україні "покращення". Мовляв, Україну очікує зростання економіки уже наступного року

Коли українцям обіцяли нове покращення.…

Depo.ua вирішив нагадати, як, хто і коли обіцяв зростання української економіки після Революції гідності.

"Простого рецепту не існує і швидкого вирішення немає. Але сподіваюся, що якщо все буде йти за тим планом, який ми бачимо, - 2016 повинен бути першим роком економічного зростання", - запевняв вчора Яценюк.

Коли українцям обіцяли нове покращення. Від Абромавичуса до Яценюка - фото 1

Очевидно, у цьому році щось пішло не "за планом", бо у постмайданний період прогнози Яценюка були дещо оптимістичними і, якщо вірити його обіцянками, ми же зараз мали б насолоджуватися зростанням економіки.

"Я сподіваюся, що стабілізаційний період триватиме впродовж цього року, аекономічне зростання, яке базуватиметься на показниках 2014 року, піде наступного року", - сказав глава уряду на прес-конференції 19 березня 2014 року.

А тодішній міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета і зовсім прогнозував "невелике зростання" до кінця 2014 року.

Однак у листопаді 2014 року прогноз Яценюка дещо змінився: "Хочу чітко заявити, що ми вбачаємо можливість для економічного зростання не раніше 2016 року. На цій позиції уряд стоїть з першого дня", - сказав Яценюк

Якщо урядовці післямайданного періоду досить обережно підходили до прогнозів щодо темпів зростання економіки, більше говорячи про проблеми - втрату Криму, війну на Донбасі та про те, до чого нам слід прагнути, то зараз нас одностайно переконують, що все налагодиться наступного року.

Зокрема, міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус нещодавно заявив, що найгірше уже позаду. За його словами,макропоказники економіки України, досягли дна в першому кварталі 2015 року, у подальшому не погіршуватимуться. І у разі спадання напруженості на Донбасі, наступного року нас чекає "пакращення". На думку Абромавичуса, якщо обставини складуться якнайкращим чином, то нам світить зростання економіки у 2016 році в межах 2,5%.

Коли українцям обіцяли нове покращення. Від Абромавичуса до Яценюка - фото 2

Пророкує стабілізацію в економіці і міністр фінансів Наталія Яресько. За її словами, "ми поступово, але впевнено виходимо з етапу кризи".

Глава Мінфіну зазначила нещодавно, що основними пріоритетами є макростабілізація, вирішення питання боргу за рахунок його реструктуризації, залучення інвестицій і фундаментальне поліпшення бізнес-середовища.

Коли українцям обіцяли нове покращення. Від Абромавичуса до Яценюка - фото 3

Вона зазначила, що нова програма з МВФ дозволила вдвічі наростити резерви і стабілізувати курс гривні. У той же час глава Мінфіну підкреслила, що розмір боргу залишається надмірним і уряд не має наміру просто перекласти цю проблему на майбутні покоління, а пропонує приватним кредиторам зменшення боргу і відсотків по ньому.

Глава Нацбанку Валерія Гонтарєва у квітці цього року також заявила, що критичний момент пройдено і з другого кварталу 2015 року очікується поступове відновлення економічної активності.

Коли українцям обіцяли нове покращення. Від Абромавичуса до Яценюка - фото 4

"Варто зважати, що нині економіка нашої країни досягла свого "дна", але починаючи з другого кварталу 2015 року ми очікуємо поступове відновлення економічної активності, в першу чергу через позитивний внесок чистого експорту і використання виробничих потужностей. Деяке пожвавлення споживчого та інвестиційного попиту, як очікується, почнеться у другому кварталі 2015 року", - сказала Гонтарева.

Водночас, за словами голови НБУ, через статистичний ефект бази реальний ВВП за прогнозами скоротиться на 7,5% в річному численні в 2015 році в цілому, а його зростання відновиться в 2016 році на 3%.

Обіцяє відновлення економіки у 2016 році і президент Петро Порошенко та нагадує нам про це за кожної нагоди.

Коли українцям обіцяли нове покращення. Від Абромавичуса до Яценюка - фото 5

Зокрема, в грудні 2014 року під час церемонії нагородження бійців АТО глава держави підкреслив, попри зруйновану промисловість Донбасу, Україні завершить війну і забезпечить зростання економіки з 2016 року.

"І тільки подолавши ці ризики і загрози, тільки принісши мир, відновивши український прапор і українську владу на окупованій території, ми можемо твердо бути впевненими, що з 2016 року ми забезпечимо економічне зростання країни. Забезпечимо планове і поступове збільшення соціальних стандартів, рівня соціального забезпечення", - сказав він.

Як бачимо, і сьогодні, і рік тому прогнози урядовців щодо темпів економічного зростання схожі - ситуація налагодиться через рік, однак вони відзначають, що це можливо у разі "реалізації запланованих реформ". Уряд урочисто звітує нам про виконану роботу, однак реформи досі залишаються "запланованими", а зростання економіки - досі "в наступному році".

Читайте також: Вадим Денисенко: Заява уряду про зростання економіки нічого спільного з економікою не має

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook