Кілька порад, як підготувати свій організм до літнього часу

Період такої "годинникової" адаптації триває від двох тижнів до місяця

27 березня, вночі стрiлки годинника переведуть нa годину вперед - Україна перейде на літній час. Вранці прокидатися доведеться на годину раніше, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на gazeta.lviv.

Зміна ритму життя – це стрес для організму, особливо для нервово-ендокринної системи, яка не любить різких змін. Підвищена втомлюваність, зниження працездатності, дратівливість, емоційну нестриманість, сонливість можуть проявлятися в абсолютно здорових людей.

Період звикання до літнього часу в кожного свій: як мінімум він триває до двох тижнів, у декого може затягтися до місяця й більше. Ось чому цю підготовку слід розпочати вже сьогодні.

Найважче, мабуть, прийдеться дітям, які вранці й так не завжди вчасно прокидаються, а тепер доведеться вставати ще й на годину раніше.

Щоб уранці діти швидше прокинулися, відкрийте штори, пустіть у кімнату денне світло. Запропонуйте дитині, як тільки вона розплющить очі, подивитися хвилинку на світло. Саме воно дає сигнал біологічному годиннику прокидатися.

Щоб організм швидше адаптувався, у меню дитини мають бути вітамінні страви, бо їх за зиму суттєво поменшало.

Непросто призвичаїтися до нового ритму життя і дорослим, особливо "совам", які повинні бути на роботі рано-вранці. Життя видасться не таким жорстоким, якщо кожен приділить собі у перехідний час (а варто робити це постійно) трохи більше уваги. Людям, які відчувають певні незручності, лікарі радять відкласти всі справи і передусім відіспатися. Присвятіть вихідні собі та дайте організму відпочити.

У робочі дні намагайтеся лягати спати в одній і тій самій годині. Прогулянка перед сном зробить сон міцнішим і спокійнішим. У спальні має бути прохолодно і свіжо.
Помиляються ті, хто любить дивитися телевізор у ліжку: тривожні новини чи навіть фільм можуть викликати емоційне збудження, що не дасть швидко і спокійно заснути.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький