ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Кілька порад, як підготувати свій організм до літнього часу

Період такої "годинникової" адаптації триває від двох тижнів до місяця
Depo.
16 березня 2016 19:02
ФОТО: depo.ua
Кілька порад, як підготувати свій організм до літнього часу
Кілька порад, як підготувати свій організм до літнього часу

27 березня, вночі стрiлки годинника переведуть нa годину вперед - Україна перейде на літній час. Вранці прокидатися доведеться на годину раніше, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на gazeta.lviv.

Зміна ритму життя – це стрес для організму, особливо для нервово-ендокринної системи, яка не любить різких змін. Підвищена втомлюваність, зниження працездатності, дратівливість, емоційну нестриманість, сонливість можуть проявлятися в абсолютно здорових людей.

Період звикання до літнього часу в кожного свій: як мінімум він триває до двох тижнів, у декого може затягтися до місяця й більше. Ось чому цю підготовку слід розпочати вже сьогодні.

Найважче, мабуть, прийдеться дітям, які вранці й так не завжди вчасно прокидаються, а тепер доведеться вставати ще й на годину раніше.

Щоб уранці діти швидше прокинулися, відкрийте штори, пустіть у кімнату денне світло. Запропонуйте дитині, як тільки вона розплющить очі, подивитися хвилинку на світло. Саме воно дає сигнал біологічному годиннику прокидатися.

Щоб організм швидше адаптувався, у меню дитини мають бути вітамінні страви, бо їх за зиму суттєво поменшало.

Непросто призвичаїтися до нового ритму життя і дорослим, особливо "совам", які повинні бути на роботі рано-вранці. Життя видасться не таким жорстоким, якщо кожен приділить собі у перехідний час (а варто робити це постійно) трохи більше уваги. Людям, які відчувають певні незручності, лікарі радять відкласти всі справи і передусім відіспатися. Присвятіть вихідні собі та дайте організму відпочити.

У робочі дні намагайтеся лягати спати в одній і тій самій годині. Прогулянка перед сном зробить сон міцнішим і спокійнішим. У спальні має бути прохолодно і свіжо.
Помиляються ті, хто любить дивитися телевізор у ліжку: тривожні новини чи навіть фільм можуть викликати емоційне збудження, що не дасть швидко і спокійно заснути.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький