UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Хмельницьким декларантам нагадали антикорупційні обмеження щодо одержання подарунків

Відповідно до закону подарунок – це грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги нематеріальні активи, які надають/одержують безоплатно або за ціною, нижчою за мінімальну ринкову

Хмельницьким декларантам нагадали антико…

Про це інформують в пресслужбі ДПС області, передає Depo.Хмельницький.

Одним із дієвих антикорупційних обмежень під час проходження державної служби на сьогодні є обмеження щодо одержання подарунків.

Як каже начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції Анатолій Томаля, відповідно до закону подарунок – це грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги нематеріальні активи, які надають/одержують безоплатно або за ціною, нижчою за мінімальну ринкову.

Цим обмеженням особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у зв’язку із здійсненням службової діяльності категорично забороняється безпосередньо або через інших осіб вимагати, просити, одержувати подарунки для себе чи близьких осіб від юридичних або фізичних осіб. Також їм забороняється одержувати подарунки від осіб, які перебувають у їх підпорядкуванні.

"У всіх інших випадках службовець може отримувати подарунки, якщо це відповідає загальновизнаним уявленням про гостинність і вартість таких подарунків одноразово не перевищує один прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на день прийняття подарунка, а сукупна вартість таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, не перевищує двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатної особи на 1 січня того року, в якому прийнято подарунки. При цьому обмеження щодо вартості подарунків не поширюється на подарунки, отримані від близьких осіб або одержані як загальнодоступні знижки на товари і послуги, загальнодоступні виграші, призи, премії, бонуси," - додає посадовець.

Законом визначено порядок дій осіб у разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди або подарунка та у випадку виявлення майна, яке може бути неправомірною вигодою або подарунком:

- відмовитися від пропозиції;

- за можливості ідентифікувати особу, яка зробила пропозицію;

- залучити свідків, якщо це можливо, у тому числі з числа співробітників;

- письмово повідомити про пропозицію безпосереднього керівника (за наявності) або керівника органу, підприємства, установи, організації, спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.

Водночас у разі наявності в особи сумнівів щодо можливості одержання подарунка вона має право письмово звернутися для отримання консультації з цього питання до Національного агентства з питань запобігання корупції, яке надасть відповідне роз’яснення.

Особливих правил також слід дотримуватися щодо подарунків, одержаних як подарунки державі. У цьому випадку відповідно до ст. 23 Закону України "Про запобігання корупції" (зі змінами) та постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 року №1195 "Про затвердження Порядку передачі дарунків, одержаних як подарунки державі, Автономній Республіці Крим, територіальній громаді, державним або комунальним установам чи організаціям" (зі змінам), особа, яка одержала подарунок, зобов’язана передати його органу, установі чи організації, визначеним Кабінетом Міністрів України.

Нагадаємо, на Хмельниччині розпочалася деклараційна кампанія.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme