UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Хмельницьких прикордонників тепер вчать виявляти радіоактивні та ядерні матеріали

НАДПСУ отримала спеціальне обладнання, що використовуватиметься для підготовки майбутніх офіцерів-прикордонників

Хмельницьких прикордонників тепер вчать…

Національна академія Держприкордонслужби України отримала спеціальне обладнання для виявлення радіоактивних і ядерних матеріалів та дозиметрії, що використовуватиметься для підготовки майбутніх офіцерів-прикордонників, передає Depo.Хмельницький.

Прикордонний виш відвідали Надзвичайні і Повноважні Посли Королівства Норвегія та Королівства Швеція Ерік Сведал та Тобіас Тиберг. За участю партнерів з розвитку та виконавця проєкту міжнародної технічної допомоги "Обладнання для виявлення радіоактивних і ядерних матеріалів, дозиметрії та дезактивації, включаючи підготовку персоналу для Лисичанського прикордонного загону ДПСУ" посли передали прикордонникам спеціальне обладнання на суму майже 1,8 млн. гривень. Сам проєкт відбувся в межах угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Норвегія про технічне і фінансове співробітництво, за менеджменту Офісу з радіації та ядерної безпеки Норвегії, виконавець – компанія Nordisk Sikkerhet AS.

Навчальний заклад отримав: ручні детектори для виявлення радіоактивних та ядерних матеріалів; персональні електронні дозиметри; прилади для ідентифікації радіонуклідів та для виявлення гамма-випромінювання.

За використання цих сучасних технічних засобів Національна академія зможе якісно готувати профільних спеціалістів та майбутніх офіцерів-прикордонників. Знання стануть в нагоді під час служби на державному кордоні та забезпечення виконання завдань відомства щодо виявлення і припинення незаконного переміщення ядерних матеріалів, застосування в пунктах пропуску приладів радіаційного контролю з метою виявлення випадків перевищення допустимого рівня іонізуючого випромінювання, моніторингу радіаційної обстановки та ін.

В ході свого візиту іноземні гості також ознайомились з навчально-матеріальною базою прикордонного вишу. Підсумовуючи зустріч, ректор Національної академії генерал-майор Олександр Луцький подякував міжнародним партнерам за надану допомогу та зазначив, що отримані технічні засоби суттєво доповнять навчальну базу академії та цілеспрямовано використовуватимуться для підготовки майбутніх офіцерів прикордонного відомства.

Нагадаємо, напередодні прикордонникам фахівці Королівства Норвегії та Швеції провели тренінг.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme