Хмельницька АЕС співпрацюватиме з французами у сфері підвищення безпеки енергоблоків

На Хмельницькій АЕС відбулась технічна нарада з обговорення питань співробітництва з французькою компанією Framatome

Хмельницька АЕС співпрацюватиме з францу…

Про це інформує Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу ХАЕС.

Делегацію гостей представляли віце-президент з розвитку бізнесу для ВВЕР компанії Framatome Мірей Олів’є, експерт з управління довготривалою експлуатацією компанії Framatome Рауль Латор, директор представництва Framatome в Україні Сергій Корольов, заступник директора з інформаційних технологій НПО "Проматом" Володимир Кулічкін. 

Під час презентаційної промови Рауль Латор повідомив, що відбулася низка нарад із представниками ДП "НАЕК"Енергоатом", у ході яких був зроблений висновок, що деяка продукція компанії Framatome може бути корисною для українських АЕС, зокрема, і ХАЕС. Зараз ретельно вивчаються ці потреби. Важливим також є детальне ознайомлення із продукцією, яка стане важливою для підвищення безпеки діючих енергоблоків. Це, насамперед, стосується управління довгостроковою експлуатацією (використання досвіду і продуктів компанії Framatome для управління старінням і оптимізацією ремонту).

Під час наради іноземні гості цікавились  питаннями розробки та впровадження стратегії технічного обслуговування, орієнтованої на надійність. Саме за таким напрямом кілька років тому Хмельницьку АЕС обрано в якості пілотної станції для даного проекту. Це дасть можливість в подальшому його поширити на всі АЕС України. За словами фахівців,  вдосконалена стратегія технічного обслуговування сприятиме визначенню оптимального режиму ремонту; підвищенню надійності обладнання станції; запобіганню відмов конструкцій, систем і елементів, важливих для безпеки; зниженню необґрунтованих дозових навантажень на ремонтний персонал станції. В комплексі, всі заходи направлені на підвищення ядерної безпеки на АЕС України. Крім цього, реалізація нового проекту дозволить спрямувати роботу АЕС на запобігання збоїв в роботі обладнання і оптимізацію технічного обслуговування. Під час проведення ремонтних робіт, головна увага буде приділятися профілактичним заходам, розробленим на підставі даних прогнозування відмов та їх наслідків для функціонування відповідних систем. Впровадження більш ефективних методик технічного обслуговування дозволить зменшити кількість випадків відмов обладнання під час експлуатації. Таке технічне обслуговування підвищить безвідмовність і надійність обладнання, а також в цілому стан ядерної безпеки на атомних електростанціях.

"Дана стратегія  технічного обслуговування націлена на підвищення рівня експлуатаційної готовності та надійності обладнання. Мої колеги у цьому намрямку мають великий досвід", – наголосив директор представництва Framatome в Україні Сергій Корольов.

Нагадаємо, другий енергоблок ХАЕС працює з обмеженим навантаженням.
 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"