UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Хмельничанки розповідали про свої професії, які раніше вважалися суто чоловічими

Поліціянтки з Хмельницького виступили спікерками на конференції в рамках проекту "Рівність заради безпеки"

Хмельничанки розповідали про свої профес…

 

У конференції під назвою "Роль жінок в силових структурах Хмельницької області. Обмін досвідом. Проблеми та перспективи" стали спікерками чотири представниці поліції Хмельниччини, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на сектор комунікації поліції Хмельницької області.

Поліціянтки Вікторія Іванюк, Аделіна Кирилюк, Анна Стрембіцька та Інна Глега разом з колегами-прикордонницями та рятувальницями вони розповіли учасникам заходу про сучасні можливості реалізації жінок у правоохоронній системі.

Вони усі погоджуються з тим, що сьогодні в українській системі силових структур практично немає гендерних стереотипів, які б не дозволяли жінкам реалізовуватися у обраній професії нарівні з чоловіками. Українські дівчата отримали доступ до професій, які раніше вважалися суто чоловічими.

"Передусім ми хочемо поділитися досвідом, тими проблемами, з якими стикаються жінки у силових структурах. Хочемо показати молодому поколінню, представниці якого мріють працювати у силовому блоці, що така можливість у них є", — зазначила організаторка заходу Леся Стебло. —"За останні роки збільшилася кількість професій, які були раніше заборонені для жінок. Також жінкам відтепер можна працювати машиністками та водійками окремих категорій транспорту, водолазицями та пожежницями".

"Інший бік медалі, як самі жінки ставляться до можливості обирати. Інколи вони приходять із думками: "Я йду працювати на рівні з чоловіками. Але я ж дівчинка", – начальниця сектору комунікації ГУНП в Хмельницькій області Інна Глега, –  "Тому я вважаю: це і наша провина, що чоловіки до нас ставляться, не як до рівних, а як до таких, хто у складних ситуаціях роблять крок назад. Тому я закликаю всіх дівчат, які обирають цей шлях, обирати його до кінця".

Анна Стрембіцька з патрульної поліції розповідає, що частіше доводиться боротися не стільки з стереотипами серед колег, які уже звикли і цілком нормально сприймають напарницю-жінку, а зі стереотипами самого суспільства, у якому й досі побутує думка, що жінка, наприклад, апріорі не може бути хорошим поліцейським чи військовим. Але з часом ця проблема була вирішена, що зайвий раз підтверджує, що Україна з кожним днем все більше наближається до справжнього гендерного балансу в усіх сферах.

Вікторія Іванюк – майор і скромно розповідає про свою службу у зоні проведення ООС у складі спецпідрозділу поліції Хмельницької області "Богдан". Дівчина згадує, що у дитинстві, замість того, щоб малювати принцес і квіточки, як інші дівчатка, гралася у слідчого, наслідуючи професію мами, і дитячими каракулями виводила на аркушах протоколи допиту. Вона навіть не уявляє себе у якійсь іншій сфері життєдіяльності, зате у звичайних людей це викликало подив і нерозуміння.

Поділившись своїм досвідом і спогадами, учасниці конференції всі разом переглянули документальну стрічку "Невидимий батальйон" про історії жінок, які брали участь у бойових діях.

Нагадаємо, що нещодавно в поліції Хмельниччини з’явилися штатні перемовники.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme