Хід реставрації: палац Сенявських віднині без опори

Надалі реставратори демонтуватимуть масивну монолітну бетонну плиту, її вага й утримує фасад палацу у вертикальному положенні до часу, коли всередині його будуть відновлені стіни та перекриття.

Черговим кроком реставрації палацу Сенявських у Меджибізькій фортеці є демонтаж масивної тимчасової металевої конструкції, яка з вересня 2016 року утримувала фасадну стіну у вертикальному положенні, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на інформацію ДІКЗ "Межибіж".

Необхідність у цій гігантській опорі виникала через істотний ризик падіння всього північного фасаду, яке загрожувало палацові. Після виконання впродовж 2016-2019 років великого комплексу протиаварійних та реставраційних робіт потреба у підтримці фасаду минула, і тепер палац XVI століття поступово відкриває свій справжній вигляд.

На одному з наступних етапів буде демонтовано масивну монолітну бетонну плиту, яку було виготовлено на півметровій пісчаній подушці для встановлення опори. Її вага й утримувала фасад палацу у вертикальному положенні до часу, коли всередині його будуть відновлені стіни та перекриття.

Після демонтажу бетонного моноліту поглядам реставраторів відкриється стародавня бруківка, яку було виявлено під шаром грунту в ході археологічних досліджень.

Нагадаємо, минулої осені в кімнаті казематів палацу Сенявських розкопали старовинні ядра.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький