Харківський завод виготовить деталі для Хмельницької АЕС, усунувши від справ російську корпорацію

Харківський "Турбоатом" виготовить титанові лопатки, необхідні для виробничих потреб енергоблоків № 1, 2 Хмельницької АЕС
 

Власна розробка Турбоатому - титанові робочі лопатки для турбін, які раніше постачалися корпорацією Силові машини

Харківський завод "Турбоатом" підписав мільярдний контракт та витіснив з ринку обслуговування українських АЕС російську корпорацію "Силові машини",  передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу Харківської ОДА.

Кілька тижнів тому "Турбоатом" уклав контракт на 0,5 млрд грн з атомними станціями країни та буде постачати їм обладнання, аналогічне тому, яке раніше поставляла російська корпорація "Силові машини". Харків'яни розробили власну конструкцію титанових робочих лопаток для турбін українських АЕС, забравши у промисловців Росії обслуговування атомників України.

Нові лопатки необхідні для заміни лопаток, які відпрацювали встановлений ресурс на енергоблоках № 1, 2 Хмельницької АЕС та енергоблоку № 4 Рівненської АЕС.

"У нас є портфель замовлень на найближчі два роки - понад 6 млрд грн. Він збалансований - це гідрогенерація, атомні станції, теплова генерація.
Зараз на підприємстві рівень зарплат - близько 15 тис. грн, у промислово-виробничого персоналу - майже 20 тис. грн. Це конкурентна зарплата, вона дозволяє нам утримати людей", - зазначив директор АТ "Турбоатом" Віктор Суботін.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький