Хаби цифрової освіти: У сільських бібліотеках Хмельниччини з’явилася унікальна можливість

До бібліотечної системи міста приєдналися ще 14 бібліотек, які обслуговують села та стали частиною Хмельницької міської територіальної громади

Про це повідомили у пресслужбі ХМР, передає Depo.Хмельницький.

Бібліотеки міста мають чималий досвід навчання відвідувачів комп’ютерній грамотності, використанню онлайнових-сервісів та сучасним каналам цифрової комунікації. А з моменту запуску Національної онлайн-платформи "Дія. Цифрова освіта" стали амбасадорами цифрової грамотності. Адже у 15 бібліотеках є всі можливості для навчання. Це і технічне забезпечення: є комп’ютери та швидкісний Інтернет та головне бібліотекарі, які самі постійно навчаються, щоб навчати відвідувачів. Сьогодні Хаби цифрової освіти вже діють майже у всіх мікрорайонах міста.

Нещодавно вісім комп’ютерів отримали сільські бібліотеки. Це сталося завдяки Національному проєкту освітньої онлайн-платформи "Дія. Цифрова освіта". Техніку отримали: Давидковецька бібліотека-філія №5, Пироговецька бібліотека-філія № 18, Масівецька бібліотека-філія №22, Водичківська бібліотека-філія №27. За інформацією Міністерства цифрової трансформації України, техніку для книгозбірень надали партнери – Favorit Foundation. Також партнерами є Офіс Президента України та Українська бібліотечна асоціація.

На даний час, Пироговецька бібліотека-філія №18 та Масівецька бібліотека-філія №22 підключені до Інтернету за кошти міського бюджету. Там встановлено по два комп’ютери. Ці книгозбірні вже стали офіційними хабами Національного проєкту освітньої онлайн-платформи "Дія. Цифрова освіта". Відтепер жителі цих сіл зможуть безкоштовно отримати доступ до сайту "Дія. Цифрова освіта" та пройти навчання з цифрової грамотності.

"Наша бібліотека обслуговує близько 900 осіб, також у нас є школа І-ІІ ступенів. Зараз центр нашої громади у Хмельницькому, тому багато послуг люди отримують у місті. Але ж на це потрібен і час, і кошти. Тому дуже важливо мати в селі доступ до Інтернету і навчитися користуватися сучасними гаджетами, адже більшість послуг зараз можна отримати, не виходячи з дому. Таке навчання можна пройти на проєкті "Дія. Цифрова освіта". Буду навчатися сама з допомогою фахівців центральної публічної бібліотеки міста Хмельницького і потім допомагати людям засвоювати нові навички. Раніше у нас такої можливості не було", - зазначила бібліотекарка с. Масівці Катерина Шатунська.

У бібліотеках сіл Давидківці та Водички планується встановити техніку та підключити бібліотеки до мережі Інтернет наприкінці літа, після переходу їх в інші приміщення.

Повний перелік бібліотек Хмельницької міської територіальної громади, які є хабами цифрової освіти, можна знайти на сайті.

Нагадаємо, Мінцифра взялась за масову цифровізацію бібліотек Хмельниччини.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький