ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Кандидати збирають бюджетників і студентів Хмельниччини на зустрічі

До того ж зустрічі у навчальних закладах, як правило, відбуваються під час навчального процесу
Depo.
22 жовтня 2015 19:30
ФОТО: depo.ua
Кандидати збирають бюджетників і студентів Хмельниччини на зустрічі
Кандидати збирають бюджетників і студентів Хмельниччини на зустрічі

Цілу низку порушень і одразу кількома політсилами та кандидатами зафіксували спостерігачі ОПОРИ, повідомляє Depo.Хмельницький.

У такий спосіб “відмітилися” кандидати на посаду Хмельницького міського голови Костянтин Чернелевський, Олександр Симчишин, Олександр Підмурняк та Дмитро Йовдій.

З-поміж політсил дозволяли використовувати бюджетників і студентів представники “За конкретні справи”, “Поруч”, “Свобода”, БПП “Солідарність”.

ОПОРА зазначає, що відповідно до ч. 2 ст. 60 Закону України “Про місцеві вибори” кандидатам, які займають посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, у військових частинах (формуваннях), на державних, комунальних підприємствах, у закладах, установах, організаціях (у тому числі за сумісництвом), забороняється залучати для передвиборної агітації або використовувати для будь-якої роботи, пов’язаної з проведенням передвиборної агітації, підлеглих їм осіб, службовий транспорт, засоби зв’язку, устаткування, приміщення, інші об’єкти та ресурси за місцем роботи, а також використовувати службові чи виробничі наради, збори колективу для проведення передвиборної агітації.

Окремо прописана в Законі і стаття, де вказано, що передвиборна агітація здійснюється за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів кандидатів, місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі. Таким чином, оренда приміщення для проведення агітаційних заходів оплачується з виборчого фонду.

Спостерігачі ГМ наголошують, що місцеві вибори є вільними, виборцям забезпечуються умови для вільного формування своєї волі та її вільного виявлення при голосуванні. Застосування насильства, погроз, обману, підкупу чи будь-яких інших дій, що перешкоджають вільному формуванню та вільному волевиявленню виборця, забороняється. 

Більше про виборчі перипетії читайте на сайті Depo.Хмельницький.