Кам'янецькі реконструктори взяли участь у баталіях у Польщі (ФОТО)

Впродовж п'яти днів відтворювали масштабну битву 1628 року - напад шведів на Гданськ

У рамках налагодження співпраці між історичним музеєм-заповідником та музеєм Гданська упродовж п'яти днів кам'янчани перебували з музейно-реконструкторським візитом у своїх польських колег, передає Depo.Хмельницький за інформацією сайту мерії.

Делегація із Кам'янця-Подільського разом із київською та львівською командами відвідала чимало різноманітних музейних об'єктів як у самому Гданську, так і Варшаві, ознайомилася з виставковими центрами і загалом музейною справою. Побували й в одному з найбільших європейських цегляних замків Мальборку Марієнбургові.

Реконструктори долучилися й до відтворення масштабної битви 1628 року - нападу шведів на Гданськ.

"Баталії відбувалися на двох локаціях - на воді та на суші, - розповідає директор історичного музею-заповідника Олександр Заремба. - Це був дуже цікавий захід для нас, оскільки в такому ми вперше брали участь. Це було видовищно, захопливо, пізнавально. Між собою воювали екіпажі двох вітрильників, один із яких був реконструкцією корабля голландського типу. Отримали масу вражень і досвіду."

За словами Олександра Заремби, наприкінці літа планується приїзд польської делегації з Гданська для підписання документу про співпрацю. А в майбутньому є ідея організувати спільну з польськими колегами музейну виставку.

Нагадаємо, традиційне дійство - фестиваль Schola militaria - військово-історична реконструкція XVII століття відбудеться в останній вересневий вікенд у Кам'янці-Подільському.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Мітки: #Польща