UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Кам'янецькі кінологи-військовики посіли ІІ місця у всеукраїнському турнірі (ФОТО)

Змагалися та демонстрували свою майстерність 25 кінологічних розрахунків різних силових відомств та цивільних організацій України

Кам'янецькі кінологи-військовики по…

Друге місце виборола команда Кам'янець-Подільського Центру розмінування у відкриті змагання спеціальних розшукових собак на Кубок кінологічного центру Ягуар за програмою "Служба собак-детекторів", повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Вечірній Кам'янець".

Вперше участь в турнірі взяли кінологічні розрахунки Центру розмінування.

Загалом, змагалися та демонстрували свою майстерність 25 кінологічних розрахунків різних силових відомств та цивільних організацій.

Учасників розподілили на три групи: А (виявлення вибухових речовин), Б (виявлення наркотичних речовин) та В (виявлення тютюнових виробів). За умовами конкурсу необхідно було відшукати певну речовину на чотирьох контрольних точках за контрольний час 6 хвилин.

Заявки в групу А подали 17 кінологів, з яких одна команда - представники Центру розмінування. Друге місце виборов сержант Андрій Дібольський з службовим собакою на прізвисько Хард.

"Собаки можуть віднайти такі вибухонебезпечні предмети, які не в змозі "відчути" навіть металошукачі. Відбір чотирилапих ми здійснюємо ще в ранньому віці: проводимо відповідні тестування й перевіряємо їхні рефлекси - як вони реагують на різні рухи і звуки, стресові ситуації, як їдять, граються, як адаптуються до нової ситуації тощо," - розповідає командир загону підготовки кінологів та собак Центру розмінування підполковник Валентин Чорний.

За його словами, власне навчання, для собак розпочинається з піврічного віку. На виховання справжнього професіонала йде чимало часу та зусиль.

Тварини живуть у Центрі розмінування із дотриманням режиму дня та харчування. Щодня їх тренують із різними навантаженнями та на спеціально створених тренувальних майданчиках, імітації мінного поля тощо. Процес дресирування у собак - проходить через гру, під час якого інструктор працює з собакою, пояснюючи їй як поводитися, водночас заохочуючи.

Кінолог повинен бути також і собачим психологом, який відчуває свого собаку, адже, через зміну обстановки і способу життя (у зв'язку із виїздом на виконання бойових завдань) собака інколи замикається в собі.

Нагадаємо, фахівці Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС з Хмельницького також взяли участь як судді та члени кінологічної команди у III відкритих змаганнях спеціальних розшукових собак на "Кубок співдружності". Вони також посіли друге місце у своїй групі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme