Кам'янець готовий скоротити споживання газу на 115 млн гривень (ФОТО)

В місті готують до запуску ТЕС на біомасі потужністю 39 МВт

Згідно з попередніми підрахунками, у 2018 році Кам'янець-Подільський завдяки новій теплоелектростанції зменшить споживання природного газу на 115 млн гривень, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на Національний промисловий портал.

Планується незабаром введення в експлуатацію теплоелектростанцію на біомасі встановленою потужністю 39 МВт теплової та 1,6 МВт електричної енергії.

Зараз встановлюють турбіни з модулем ОRС (Organic Rankine Cycle - органічний цикл Ренкіна), унікальність якого полягає у використанні рідини з температурою 200°С. ТЕС працюватиме на біопаливі - пелетах з соломи, щепи, торфу, також встановлені резервні газові котли.

Як зазначає генеральний директор енергохолдингу "Крігер" Леонід Крігер, котлозавод завершує першу в Україні, третю в Європі і п'яту у світі надсучасну ТЕС, передає Національний промисловий портал.

"Нам вдалося за кошти Світового банку спроектувати, побудувати і здати в експлуатацію об'єкт за 1,5 року, - розповідає він. - Ми на фінішній прямій."

Нагадаємо, завершення будівництва ТЕС планується у червні. А за підрахунками фінських спеціалістів будівництво ТЕС у Кам'янці, яке вартує близько 300 мільйонів гривень, окупиться вже за шість років.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Мітки: #Газ