UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Ізяславським школярам влаштували козацький гарт

На базі Великорадогощанського січового товариства працює районний оздоровчий туристсько–краєзнавчий наметовий табір "Січ"

Ізяславським школярам влаштували козацьк…

На Ізяславщині при Великорадогощанській ЗОШ І-ІІ ст. діє районний оздоровчий туристсько–краєзнавчий наметовий табір "Січ" відділу освіти, молоді та спорту місцевої РДА, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією сайту РДА.

Цьогоріч вже провели дві зміни. На третій зміні перебуває 25 дітей із Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст.№ 1 та Білівського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст - дитячий садок".

Табір створили задля популяризації активного пізнавального відпочинку серед дітей. Щодня тут насичена пізнавальними заходами програма, ігри та змагання. Наметовий табір дає змогу дітям змістовно відпочити, отримати нові знання та навички, проявити себе у нових для себе видах діяльності.

"Основою освітньо-виховної роботи у таборі обрано систему козацької педагогіки. Колектив працівників табору на чолі із його начальником Надією Гаврилюк прагне у цікавій та доступній формі ознайомити дітей із історією українського козацтва та із багатою та самобутньою культурою українського народу, - інформують в РДА. - Використовується досвід місцевого січового товариства. Вихованці табору, на початку зміни, знайомляться із життям організації: відвідують курені козачат та джур, каплицю, курінь для спортивних справ, світлицю дан та лель, музей народних ремесел та власне із матеріалами життя та діяльності своїх однолітків із Великорадогощанської Січі."

Під керівництвом досвідченого виховника із козацької педагогіки та козацького гарту Миколи Мельника хлопці та дівчата дізнаються чимало цікавого із життя, побуту, звичаїв та військового вишколу українських козаків. Діти вчаться розкладати справжню козацьку ватру, набувають і теоретичних і практичних навиків із різних видів козацьких бойових мистецтв: боротьба, козацький герць, змагання "лава-на-лаву".

Особливе захоплення викликають, як у хлопців так і дівчат, практичні заняття із уміння користуватися шаблею, "гасилом", нагайкою, списом. Чимало дітей, подолавши власні острахи і зібравши усю свою силу волі, наслідуючи приклад Миколи Мельника, ходили босоніж по жару із розкладеної власноруч козацької ватри, для якої самі ж і збирали хмиз у лісі.

Крім набуття нових знань та умінь вихованці табору проявляють спортивні навики у різних змаганнях із різних видів спорту: футбол, волейбол, метання диску, тощо. Також діти мають можливість попливати у човні та порибалити.

Нагадаємо, цього літа на Хмельниччині працює дві сотні оздоровчих таборів. Відпочине кожен третій школяр.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme