Історія без хепі-енду: Чому Шепетівка може замерзнути

Обіцянки, якими годувала мерія і постачальник містян, залишаються цяцянками: обіцяних термінів початку опалювального сезону так і не дотримано

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Історія без хепі-енду: Чому Шепетівка мо…

Жодна з 17 котелень Шепетівки, міста обласного значення Хмельницької області, з середини жовтня, коли в шепетівських оселях мало з'явитися перше тепло, так і не запрацювала.

Опалювальний сезон в місті ніби як розпочали 13 листопада, хоча й до того тричі поспіль обіцяли обігріти домівки – ще в жовтні. Однак, безперебійного тепла немає й донині.

У листопаді теж "не склалося" - централізоване тепло "пішло", коли теплопостачальники зірвали пломби з газопроводів та запустити котельні. Люди ледь не самотужки розпалювали котли.

Номінально до "свавілля" містян спонукала відсутність тепла, а от причиною цього є заборгованість місцевого приватного теплопостачальника ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" перед постачальником блакитного палива ПАТ "Шепетівкагаз" – останні просто відмовляються безоплатно подавати газ. У НАК "Нафтогаз" наполягають, що ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" не отримає газу поки не погасить хоча б п'ять мільйонів заборгованості із загальної суми в 57 млн грн.

Тим часом мерія в одностороньому порядку розірвала з теплопостачальником договір концесії. Тепер можна було б і вирішити проблему "напряму", та каменем спотикання знову стають оті п'ять мільйонів гривень, які хоче на законних підставах газопостачальник. Місцеві ж можновладці навіть не намагаються знайти можливості їх погасити, хоча в загальній структурі заборгованості є близько 8 мільйонів гривень, які винні за газ ще за попередні роки жителі Шепетівки.

За даними джерел Depo.Хмельницький, на депозитах в мерії лежить сума, що як мінімум в чотири рази перевищує потрібну для залагодження конфлікту. Разом з тим – і, схоже, не без активності мера Михайла Полодюка – люди виходять на всілякі акції протесту: перекриття доріг, чергування і самовільний запуск котелень, масові звернення до прокуратури, перешкоджання працівникам ПАТ "Шепетівкагаз" тощо.

Обласна влада чи не щотижня проводить то засідання надзвичайної комісії, то зустрічі, то наради. Та законного права втручатися в роботу органів місцевого самоврядування у них немає, а виступути в ролі третейського судді не вдається. Полодюк же, складається враження, просто чекає, коли хтось з державних мужів подумає замість нього про містян. Разом з тим, ще на початку листопада віце-прем'єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко наголосив, що відповідальність за зрив опалювального сезону несуть саме посадові особи місцевого самоврядування. І розбиратимуться з ними в Генпрокуратурі.

Поки що рубають шепетівський газовий "гордіїв вузол" антимонопольники, СБУ та Нацполіція, перевіряючи всіх із цієї "трійці" - теплопостачальника, газопостачальника і мерію. Але вже наприкінці листопада в уряді заявили однозначно - опалення у Шепетівці не буде, поки є борги.

Рятує ситуацію поки тепла зима, бо коли вдарять морози, вони можуть геть зруйнувати систему централізованого опалення, а це, в свою чергу, призведе до локальної техногенної катастрофи.

Чи дочекається місто з населенням майже у 50 тисяч жителів тепла, невідомо. ТОВ "Ше­пе­тів­ка Енер­го­ін­вест" й дотепер не от­ри­ма­ло лімітів на від­пуск при­род­но­го га­зу. Разом з тим, минулого тижня у Києві затримали одного із засновників компанії Андрія Карпенка: йому вручили повідомлення про підозру в привласненні та розтраті більш як 38,5 млн грн. Проте, його відпустили. Він, як стало відомо Depo.Хмельницький, наче як вийшов зі співзасновників компанії, а судовий процес у його справі затягується й переноситься.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme