ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Історики довивчать доцільність встановлення пам'ятної дошки польським партизанам на Хмельниччині

Рішення має буди вже на осінь
Depo.
7 березня 2016 12:25
ФОТО: depo.ua
Історики довивчать доцільність встановлення пам
Історики довивчать доцільність встановлення пам'ятної дошки польським партизанам на Хмельниччині

Пам’ятну дошку польським партизанам у Старокостянтинові встановлять не раніше вересня, проте, можливо, і зовсім її не буде, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на Польське радіо.

Нещодавно місцева польська спільнота мала відкрити меморіальну дошку, яка мала бути присвячена двом польським партизанам "тихотемникам" – Вацлавові Копісту і Лєонардові Зуб-Здановичу.

Проте, за даними Українського інституту національної пам’яті, ймовірно, другий з них був причетний до вбивств українського цивільного населення.

Представники Спілки поляків України зустрілися з директором Українського інституту національної пам’яті Володимиром В’ятровичем і в результаті цієї зустрічі вирішили, що відкриття дошки відкладається до початку вересня.

За цей час справу досліджуватимуть історики обох країн. Якщо факт підтвердиться, то поляки схильні відмовитися від встановлення пам’ятного знаку.

Польська меншина та Український інститут національної пам’яті також узгодили, що буде створена спільна комісія, яка займатиметься польськими меморіалами в Україні.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький