Іран та МАГАТЕ домовилися про моніторинг атомних об'єктів

Іран та Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) досягли компромісу у переговорах щодо перевірки ядерних об'єктів

Іран та МАГАТЕ домовилися про моніторинг…
Фото: iaea.org

Про це заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі, передає Depo.ua з посиланням на DW.

Агентство зможе продовжити перевірки атомних об'єктів Ірану. Однак їх будуть проводити в обмеженому форматі.

Відповідних домовленостей досягли в рамках переговорів Гроссі з міністром закордонних справ Ірану Мохаммадом Джавадом Заріфом і главою іранської атомної програми Алі Акбаром Салехі. Укладена угода буде дійсна протягом 3 місяців.

Перевірки входять у Спільний комплексний план дій (СВПД), який у 2015 році підписали Іран, а також США, Росія, Китай, Німеччина, Франція і Велика Британія.

Цей документ передбачає виконання Тегераном низки кроків, спрямованих на обмеження своєї ядерної програми в обмін на скасування санкцій, введених США та ЄС.

Нагадаємо, раніше голова Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гросс повідомив, що Іран почав виробництво металевого урану, який використовують при створенні ядерної зброї. 

До цього влада Ірану офіційно повідомила Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) про намір збагачувати уран до 20%.

Адміністрація президента США Джо Байдена раніше заявила про готовність почати переговори з Іраном щодо повернення до угоди, укладеної у 2015 році і спрямованої на запобігання появи у Тегерана ядерної зброї. 

Довідка: Ядерна угода між Іраном і шістьма країнами (Великою Британією, Німеччиною, Китаєм, Росією, США і Францією) була підписана у 2015 році. Угода передбачала обмеження ядерної програми Ірану і тимчасові обмеження на продаж і закупівлю озброєнь в обмін на зняття з Тегерана міжнародних санкцій.

У 2018 році США вийшли з угоди і відновили односторонні санкції проти Ірану. Це викликало критику з боку інших учасників угоди. Тегеран у відповідь оголосив про поетапне скорочення своїх зобов’язань за угодою.

Читайте також: Іран взявся за ядерний уран: Чим це загрожує Україні

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme