UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Інвестор з Туреччини створить п'ять тисяч робочих місць на Хмельниччині

Турецькі компанії Onur Group та Ozdogu Sarp Mining планують розробку Буртинського родовища графітових руд у Шепетівському районі Хмельницької області. Поява добувного підприємства матиме позитивний вплив на соціально-економічне життя регіону, буде створено щонайменше п'ять тисяч робочих місць
 

Інвестор з Туреччини створить п'ять тися…
Ілюстративне фото

Про це у своєму відеоблозі повідомила виконавча директорка Національної асоціації добувної промисловості України Ксенія Оринчак, передає Depo.ua з посиланням на УНІАН.

"На підприємстві, яке розроблятиме це родовище, працюватимуть біля п'яти тисяч людей. Це добробут регіону, зростання фінансово-економічних показників: частина коштів від розробки цього родовища буде залишатися на місцях, а частина піде в загальнодержавний бюджет", – розповідає Оринчак.

Ексначальник управління геології твердих корисних копалин НАК "Надра України" Володимир Лукаш заявив, що запуск такого підприємства призведе до появи близько 20 тисяч робочих місць.

Турецькі інвестори планують спрямувати на розробку кар'єра та родовища близько 2 млрд грн.

Депутат Михайлюцької сільської ради Валерій Собченко висловився за відкриття родовища, бо це "стратегічно серйозно".

Також Onur Group та її українська компанія "Спис Україна" розвиватиме транспортну інфраструктуру регіону, підведе нові лінії електропередач, а також створить навчальний комбінат у Шепетівці, ліцей для навчання та підготовки фахівців відповідних напрямків.

Onur Group, крім того, домовляється з одним із інвесторів щодо побудови в Україні заводу з виробництва літій-іонних акумуляторів для електрокарів.

Експерти також розвінчали головні міфи щодо майбутнього кар’єру.

Міф 1: "зникне вода"

Дехто вважає, що через розробку родовища в селах зникне вода з криниць. Навпаки - вода в навколишніх селах не просто буде, а буде якісною.

"В планах компанії "Спис Україна" - буріння гідрогеологічних свердловин для водозабезпечення навколишніх сіл. Для того, щоб потім забезпечувати населення питною водою. Буриться мережа свердловин і підземними нормальними водами забезпечується місцеве населення", - пояснює Володимир Лукаш.

Міф 2: "доведеться жити на краю кар’єру"

В Михайлючці, Замороченні та Городнявці дехто вважає, що їхні будинки опиняться на краю майбутнього кар'єра.

За словами Лукаша, компанія "Спис Україна" зобов'язується надати місцевим, чиї будинки будуть знаходитись  близько до кар'єру, нове краще житло, оскільки це вже успішно відбувається на інших аналогічних підприємствах.

Міф 3: "радіація"

Цей міф називають найдивнішим та найнебезпечнішим: нібито під покладами графіту є уран, і через це усі навколо захворіють на рак. Насправді, кажуть геологи, урану там немає. Радіацією видобуток графіту нашкодити не може. До того ж роботи будуть проводитись з дотриманням цілого комплексу безпекових заходів.

"Графіт - це інертний мінерал, його вплив на здоров'я практично нульовий", - наголошує Лукаш, порівнявши графіт з активованим вугіллям, яке п'є людина, "коли живіт заболить".

Експерт додає, що він є геологом з 40-річним стажем та "не переживав би тут за здоров'я своєї родини".

Ксенія Оринчак закликає не вірити в міфи і вигадки.

"Соціальна угода з інвестором із світовим ім’ям стане крутим стартом для мешканців Михайлючки, Заморочення, Городнявки та й взагалі для цілого північного регіону Хмельниччини. Вже скоро тут може початись нове життя – на значно вищому соціально-економічному рівні. Це - цілком можлива реальність, і буде дуже шкода, якщо розвитку завадять якісь вигадки, міфи та забобони", - підсумовує вона.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme