І пряник, і кнут: У Хмельницькому презентували перші результати "нового обличчя кордону"

Презентація нового пілотного проекту – нове обличчя кордону керівного складу, відбулася в Академії Державної прикордонної служби України 

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
І пряник, і кнут: У Хмельницькому презен…

Держприкордонслужба чи не першою в Україні взялася впроваджувати ідею конкурсу, а потому рейтингування кадрового резерву. Перші експеременти провели в Краковці та аеропорту "Бориспіль". Зрозумівши перспективи, організували триденне випробування для потенційних претендентів на посаду 1-й заступник начальника прикордонного загону-начальник штабу прикордонного загону. 

Щоб запустити такий пілотний проект, експерти Адміністрації Держприкордонслужби вивчали досвід іноземних партнерів та міжнародних рекрутингових компаній. Тому процедура призначення на керівні посади, зокрема на посади начальників штабів прикордонних загонів, стала змагальною, максимально відкритою і об’єктивною.

Три дні тривали фахові відбіркові випробовування 80 офіцерів, які вирішили взяти участь у проекті. Це - фізична підготовка, володіння стрілковою зброєю, і рівень IQ, рівень професійних компетентростей, що перевірялися чотирма видами тестів. Перший – це професійне спрямування, другий – тест на загальні здібності, третє – тестування з іноземної мови – англійської і четвертий – з ділової української мови.

Як зауважив Голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнека, вітаючи переможців конкурсу, аби заоохотити всіх, сьогоднішні троє лідерів отримають ще й грошову винагороду, окрім посад.

"Я дуже вдячний офіцерам, які прийняли таке непросте рішення і взяли участь у цьому проекті. Я задоволений результатами, які ви показали. Ми обов’язково продовжимо цей проект. Наступний відбір будуть проходити кандидати на посади начальників органів охорони державного кордону. На керівні посади залучатимуться люди, які мають необхідні знання, досвід і відповідну підготовку і звичайно – морально-психологічний дух і здібності, які будуть прикладом для підлеглих", - сказав очільник прикордонного відомства.

Також він розповів, що після реалізації наступного проекту у ДПСУ всі категорії військовослужбовців будуть призначатись через відбір і конкурс.

"Я хочу показати всім, що не важливо чий ти син, чи хто твій брат – генерал, адмірал, чи депутат, чи президент. Не важливо, хто твій родич, важливо – хто ти і що вмієш. Це основна ідеологія відомства, і моя особиста як керівника, – наголосив Голова ДПСУ Сергій Дейнека і додав: – У конкурсі сьогодні брав участь і мій близький родич, проте за рейтингом він не став найкращим. Це і для нього буде стимул вдосконалюватися."

Нове обличчя керівного складу є новою ідеологією призначення на керівні посади у Держприкодонслужбі, яка наразі впроваджується за підтримки Посольства США в Україні та Міжнародної організації з міграції.

"Впровадження, конкурентоспроможних та прозорих стандартів відбору персоналу свідчить про те, що Державна прикордонна служба України розвиває та підтримує професійну, відповідальну та цілісну команду командирів та керівників середнього та найвищого рівня, – сказав в.о. заступника Голови дипломатичної місії Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні Джозеф Пеннінгтон. – Я вражений вашим бажанням продовжувати реформувати відомство для задоволення потреб та очікувань українського народу".

А в.о. Голови представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Ан Нгуєн додає, що це – абсолютно новий підхід до призначення начальницького складу Державної прикордонної служби України.

"МОМ, Агенція з міграції ООН, з гордістю бере участь у цій важливій реформі, надаючи підтримку прозорих та компетентних рішень відбору персоналу Служби. МОМ залишається прихильним до подальшої підтримки антикорупційних ініціатив, а також посилення інституційного, оперативного та кадрового потенціалу українських державних органів, які займаються міграцією та управлінням кордоном", - каже він.

Триденні іспити проходили прозоро та об’єктивно, запевняють в Держприкордонслужбі, адже всі етапи були під відеонаглядом та із залученням спостерігачів Посольства США в Україні та Міжнародної організації з міграції. Підсумки оцінювання оприлюднені були лише під час урочистостей і лягли в основу рейтингу. Офіцери, які зайняли у ньому перші позиції, відразу призначені на посади начальників штабів прикордонних загонів.

Голова Держприкордонслужби відразу підписав накази про призначення переможців конкурсу на посади начальників штабів Мостиського та Луганського прикордонних загонів. Ними стали підполковники Олександр Мандзюк та Богдан Ігнатюк відповідно. Решта, згідно з рейтингом, потрапили у кадровий резерв, що також є перспективою кар’єрного зростання. Символічно, що Олександр Мандзюк до того служив у Краматорську, тобто на Сході країни, в той час як попереднім місцем служби нового начальника штабу Луганського прикордонного загону був Львівський прикордонний загін.

Але є й "темна" сторона для учасників тестування. "Офіцерам, які показали низькі знання, ми дамо їм певний проміжок часу, може 2-3 місяці, а потім – ще раз протестуємо і, якщо вони не покажуть достойніших результатів, не набудуть кращих навичок, я однозначно поставлю питання про перебування їх на займаних посадах," - резюмував  Голова Держприкордонслужби України Сергій Дейнеко.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme