І на Хмельниччині розпочався перехідний період організації Православної церкви України (ВІДЕО)

Митрополит Хмельницький і Кам'янець-Подільський Антоній розповів на брифінгу про Об'єднавчий собор

Почався перехідний період організації Православної церкви України, що чекає область розповіли священослужителі на брифінгу в ОДА, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Є".

На Об'єднавчому соборі, на якому оголошено про створення нової Української помісної церкви, а також обраний її глава - митрополит Епіфаній, була і делегація з Хмельниччини у складі священників і мирян.

"Томос - це повернення первородства, духовний "безвіз", входження в православний світ як 15-та автокефальна помісна церква", - так охарактеризував подію, митрополит Хмельницький і Кам'янець-Подільський Антоній.

За його словами, наразі буде перехідний період й в області. Він має свої юридичні аспекти, які мало стосуються духовної сторони, тому ними займатимуться юристи.

"Сам документ - Томос буде вручений обраному предстоятелю єдиної Українськоїпомісної православної церкви Епіфанію з рук Вселенського патріарха 6 січня. До цього часу про процеси, які ропочнуться, говорити зарано," - додав митрополит, зауваживши, що віряни, як і раніше, мають вільний вибір і самі вирішують, чи перейти до єдиної Української помісної православної церкви чи залишитьсь в Російській православній церкві.

Це стосується і священнослужителів.

"Цей процес відворотний. Нова церква утворилася. У світовому Православ'ї немає вже Української церкви Московського патріархату. У людей є вільний вибір, нікого ніхто змушувати не буде",- прокоментував митрополит Антоній.

Що ж стосується поділу майна між церквами він зазначив: "На Поділлі майнових проблем немає. Тут всі забезпечені своїми спорудами і громадами. Чи буде перехід? Буде. Вже сьогодні громади звертаються. Та на Хмельниччині ми до цього часу жили без конфліктів і зараз якось розберемось. Проте треба почекати до 6 січня, після отримання документу стане зрозуміло, як саме відбуватиметься цей процес".

В свою чергу голова Хмельницької облдержадміністрації Вадим Лозовий, який теж взяв участь у брифінгу, додав, що, провівши низку зустрічей в області, силових і агресивних дій на Хмельниччині не буде. А, якщо хтось з вирішить задіяти силові методи і провокації, на це буде відповідна законна реакція спеціальних служб.

"Ми абсолютно кожну церкву на сьогодні можемо захистити, на це є поліція, Служба безпеки - і це під моїм контролем. Люди мають вирішити. А предстоятелі храмів, які зараз працюють, мають визначитись з ким вони, кому вони служать. Я повторюсь що ми можемо сьогодні захистити кожного, незважаючи на те, який вибір він зробив. Нам тут внутрішнього фронту не треба", - зазначив голова ОДА.

Нагадаємо, в Об'єднавчому соборі взяли участь майже 200 делегатів. Було таємне голосування і три головних претенденти на посаду предстоятеля.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook