Хмельницькому другу Яценюка військова прокуратура програла суд

Друга спроба відібрати дві тисячі гектарів у фірми Лейві стала невдалою
Depo.
1 вересня 2016 14:38
ФОТО: depo.ua
Хмельницькому другу Яценюка військова прокуратура програла суд
Хмельницькому другу Яценюка військова прокуратура програла суд

Прокурори Матіоса повторно не змогли відібрати дві тисячі гектарів у оточення друга Яценюка, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Наші гроші".

Господарський суд Хмельницької області відмовив Військовій прокуратурі Західного регіоні в розірванні договору КЕВ м. Хмельницький та ТОВ "Україна 2001" про спільний обробіток землі площею 2303 га.

В червні 2014 року Квартирно-експлуатаційний відділ Хмельницького та ТОВ "Україна 2001" уклали договір про співпрацю. Військові мали вирощувати сільгоспродукцію на землях міноброни (2303 га). Фірма-замовник пообіцяла оплачувати ці роботи, постачати насіння, міндобрива, вирощувати продукцію та збирати її власними водіями на приватній техніці.

Право власності на продукцію також належало ТОВ "Україна 2001", яка за це обіцяла заплатити 1,59 млн грн за рік дії договору та сплатити земельний податок.

Через рік військова прокуратура намагалася розірвати договір. Прокуратура стверджували, що він є удаваний і його мета – приховати оренду.

Суд прокуратурі відмовив, а КЕВ та "Україна 2001" відразу уклали додаткові угоди про продовження угоди. Річна плата тепер складає 1,80 млн грн.

Цьогоріч військова прокуратура повторно подала позов про розірвання договору. За її версією, документ було укладено з порушеннями без необхідного погодження місцевою владою. Крім того, різниця між наданими послугами та отриманою винагородою склала 1,80 млн грн не на користь КЕВ, а недоотриманий потенційний прибуток прокуратура оцінила в 14,60 млн грн.

Але суд знову позов відхилив. За версією судді, військові надавали послуги з вирощення культур, а не передавали землю в оренду. А тому не потрібно було отримувати необхідні дозволи у чиновників. Крім того, КЕВ обрав замовника за результатами конкурсу.

Засновниками ТОВ "Україна 2001" (Хмельницька обл.) є естонська "ВЛ Нордік трейд" та жителі Теофіополя Олександр Камінський та Олег Лейві. Брат останнього Вадим Лейві разом з ТОВ "Україна 2001" є засновником ТОВ Ім. Черняховського", яке приймало участь в конкурсі з вибору замовника на послуги КЕВ. Бенефіціаром іншого учасника конкурсу – ТОВ "Грузевиця агро" є сам Вадим Лейві. ТОВ "Україна 2001" також є засновником ТОВ "Цукровий завод "Володимирцукор", власниками якого раніше були брати Валерій та Юрій Келестіни. Валерій екс-нардеп від Партії регіонів. Також через частку у "Володимирцукрі" через фірму "Галпласт+" мав Андрій Іванчук, який у 2003-2004 роках був головою правління цукрового заводу.

Іванчук – один з наближених людей екс-премєр-міністра Арсенія Яценюка, що раніше мав спільний бізнес з Келестіними.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та