Хмельницького спецпризначенця Олександра Петраківського лікують досі у Польщі

Вже майже півтора роки Герой України перебуває у Республіці Польща у Воєводському реабілітаційному шпиталі міста Гурово Іловецьке
Depo.
14 червня 2016 21:38
ФОТО: depo.ua
Хмельницького спецпризначенця Олександра Петраківського лікують досі у Польщі
Хмельницького спецпризначенця Олександра Петраківського лікують досі у Польщі

Міноборони намагається знайти можливості  для лікування Героя України майора Олександра Петраківського у спеціалізованій клініці в США , повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на сайт відомства.

З 30 січня 2015 року по теперішній час майор лікується в Польщі.

Начальник лікувально-евакуаційного відділу (з санаторно-курортним забезпеченням) Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України полковник медичної служби Олексій Барбазюк повідомив ситуацію із лікуванням Героя України майора Олександра Петраківського: "Спочатку він перебував у клініках Харкова, Львова, Києва, потім Ізраїля."

Також він сказав, що рішенням Міністра оборони України майору О.П.Петраківському та його матері - військовослужбовцю Головного управління ВСП Збройних Сил України підполковнику Т.Н. Петраківській дозволено перебування на території Республіки Польща з відшкодуванням витрат на оплату вартості проживання та добові за рахунок кошторису Міністерства оборони України. Витрати склали 24636,89 євро.

За інформацією, яку надають іноземні колеги нашим медикам, стан Олександра Петраківського стабільний. Він знаходиться у вегетативному стані, мовні функції не виконуються. Йому проводиться інтенсивна реабілітація (кілька годин на день). Постійно перебуває у лікарському ліжку або візку.

З метою пошуку спеціалізованої клініки за кордоном, яка б могла прийняти на лікування Героя України майора Олександра Петраківського, Міністерство оборони України, Міністерство закордонних справ України, Міністерство охорони здоров’я України надіслали листи до Посольства України в США, аташе з питань оборони при Посольстві України у США, відділу оборонного співробітництва при Посольстві США в Україні, Генеральних консульств України в Нью-Йорку, Сан-Франциско, Чикаго, Місії України при НАТО з проханням вирішити питання пошуку спеціалізованої клініки, яка може прийняти на лікування Олександра, розглянути можливість надання йому високоспеціалізованого лікування і реабілітації за рахунок державних коштів.

Міністерство закордонних справ України повідомило своїм листом, що Реабілітаційний інститут Чикаго може прийняти майора Олександра Петраківського на лікування тривалістю 2-4 тижні, орієнтовна вартість якого становитиме 119 тисяч доларів США.

Разом з тим, за інформацією Військово-медичного департаменту Міноборони України, батьки Героя не дали згоду на направлення сина до зазначеного закладу, оскільки, на їхню думку, цей заклад, як правило, надає інструкції родині, як доглядати за сином у домашніх умовах.

До визначення клініки лікування за кордоном, оформлення документів та перерахування коштів, родині майора Олександра Петраківського запропоновано розміщення його разом з рідними в одному із військово-лікувальних закладів Міністерства оборони України у містах Київ, Вінниця, Ірпінь, Львів. Батько офіцера Петраківського відвідав зазначені лікувальні заклади, але від запропонованого відмовився.

28 січня 2016 року батько майора надав до Військово-медичного департаменту відповідні документи шпиталю відновлювального лікування та досліджень "ТІRR Меmогіаl Неrmаnn" (м. Хьюстон, штат Техас, США), який має можливість прийняти його сина на лікування.

Орієнтовний термін лікування становитиме 5 місяців, вартість якого складає 541,2 тис. доларів США.

Однак, необхідні ще кошти на транспортування спеціалізованим літаком, та певна сума коштів на додаткові заходи.

Хмельницького спецпризначенця Олександра Петраківського лікують досі у Польщі - фото 1

"Міністерство оборони України підтримує постійний зв’язок з Аташе з питань оборони при Посольстві України в США та Республіці Польща стосовно направлення на лікування Героя України майора Олександра Петраківського до шпиталю відновлювального лікування та досліджень "ТІRR Меmогіаl Неrmаnn" (США), — зазначає полковник медичної служби Олексій Барбазюк.

А ще у відомстві стверджують, що за рахунок коштів Міноборони України пролікувати Олександра неможливо, оскільки такі видатки - на лікування та реабілітацію військовослужбовців Збройних Сил України за кордоном, не передбачені.

Разом з тим, МОЗ України своїм листом звернулося до Віце-прем’єр-міністра України з пропозицією доручити Міністерству соціальної політики України вирішити питання оплати лікування Олександра в шпиталі відновлювального лікування та досліджень "ТІRR Меmогіаl Неrmаnn" (США).

Наразі рішення Мінсоцполітики України ще не прийняло. Розглядається варіант звернення до Кабміну щодо виділення відповідних коштів з резервного фонду.

Хмельницького спецпризначенця Олександра Петраківського лікують досі у Польщі - фото 2

Нагадаємо, 20 липня 2014 року група спеціального призначення під його керівництвом, забезпечуючи проходження колони нашої техніки до аеропорту Луганська, потрапила у засідку. У ході бою Олександр Петраківський віддав підлеглому свій кевларовий шолом і врятував йому життя. Але сам отримав важке поранення в голову, однак продовжував керувати діями групи, виносив поранених у безпечне місце, що дозволило забезпечити передислокацію колони.

Хмельницького спецпризначенця Олександра Петраківського лікують досі у Польщі - фото 3

За виняткову мужність, героїзм і незламність духу, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України Указом Президента Олександру Петраківському присвоєно звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка".

А нещодавно батько хмельничанина-Героя України виставив на продаж нагороду сина, бо родина пораненого бійця немає грошей на лікування.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та