Хмельницький "колекціонує" обіцянки інвесторів заводу сміттєпереробки
До 2023 року ситуація навряд чи зміниться
Сьогодні обласний центр став заручником угоди 15-річної давності, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Наші гроші".
У червні 2008 року ТОВ «Еко Баланс Сервіс Хмельницький» виграло конкурс і мало вкласти близько 30 мільйонів гривень у запуск лінії з сортування сміття. Тоді це мали бути для міста 1000 контейнерів для сортування ПЕТ-пляшки та склотари і сортування сміття.
Зрештою, придбали прес КГП-40 з конвеєром і металеві баки для роздільного збору сміття кількістю 70 штук для КП "Спецкомунтранс".
Через порушення термінів виконання обіцянок у 2009 році мерія намагалася розірвати договір, та марно. У 2011 році Вищий господарський суд України довів, що міськрада не виконала пункти договору, які стосуються обов’язку визначити місце будівництва об’єкту на міському полігоні для утилізації твердих побутових відходів та порядок надання земельної ділянки у користування.
Зараз "Еко Баланс Сервіс Хмельницький" жодним чином не подає про себе знати. Натомість у влади існують проблеми з виділення земельної ділянки іншим потенційним інвесторам.
"Якщо ми завтра виділимо землю шляхом державно-приватного партнерства чи інвестиційної угоди будь-якому іншому інвестору, "Еко Баланс Сервіс Хмельницький" оскаржить у суді наше рішення і очевидно виграє справу," — каже заступник міського голови Володимир Гончарук.
Отож, до 2023 року влада є заручником ситуації, якщо не розірве договір.
Та було й ряд інших "варіантів". В рамках національного проекту "Чисте місто" в 2012 році з'являється "потенційні" інвестори хмельницьке ТОВ "Фрістайл ЛТД" і київське з Кіпрським слідом ТОВ "Еко-Інжинірінг". Вже тепер – польська компанія "Control Process".
"Поляки не пропонують тієї переробки сміттєвої маси, яка є у провідних європейських інвесторів," – кажуть чиновники в облдержадміністрації.
В мерії – ще більше: "Розглядаються різні пропозиції щодо будівництва сміттєпереробного заводу. Наразі, опрацьовується інвестиційна пропозиція канадських інвесторів."
Тим часом, на полігоні ТВП роблять бізнес два підприємства: ФОП Слюсар Олександр Анатолійович (на сміттєзвалищі працює з 2014 року) і ТОВ "Рециклінг-Поділля" (з 2015 року). Обидві фірми проводять вибірку відходів на полігоні. Себто із непотребу беруть те, що має "товарний вигляд" — скло, папір, ПЕТ-пляшки тощо.
За I квартал 2016 року "сміттярі" сплатили до міського бюджету 30 тис. грн. податків.
Довідково.Хмельницький полігон твердих побутових відходів (ТПВ) заснований в 1956 році як відкрите звалище на місці глиняного кар’єру площею 8,88 га. Досі невідома його точна глибина, при цьому висота насипу - до 50 метрів над рівнем ґрунту. Кількість ТПВ, які захороненні на полігоні, на кінець 2014 року становила більше 4,25 млн. тонн. Щодобове поступає сюди 2300 куічних метрів сміття та відходів.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький