Хмельницьким школярам загрожують воші

Медики попереджають хмельничан про вересневу небезпеку для школярів
Depo.
5 вересня 2016 11:41
ФОТО: depo.ua
Хмельницьким школярам загрожують воші
Хмельницьким школярам загрожують воші

Після тривалих канікул  різко підвищується ризик поширення педикульозу, попереджає Depo.Хмельницький з посиланням на "Добрий лікар".

У вересні лікарі радять батькам регулярно перевіряти волосся дітей.

Медики стверджують, що у 90% випадків зараження педикульозом відбувається за принципом "голова до голови".

За словами лiкара-дерматовенеролога вищої категорiї Олега Павлика,  найчастіше педикульоз волосистої частини голови поширюється в дитячому колективі, адже вони багато часу проводять в тісному контакті один з одним.

"Помилковою є думка, мовляв, якщо дитина охайна, отже, вошей на її голові бути не може. Але насправді ці комахи часто окуповують волосисту частину голови саме чистоплотних діток. А що швидше виявити педикульоз, то легше його позбутись", – каже медик.

Помітити появу вошей легко. Тоді дитина часто й інтенсивно починає шкробати голову. До слова, помітити можна як дорослих особин, так і гниди, прикріплені до волосків.

У разі потреби необхідно помити голову протипедикульозним засобом, після того варто прополоскати волосся в розчині оцту (чайна ложка на літр води), тоді легше буде видалити гниди, для цього треба вичісувати волосся по всій довжині гребінцем із частими зубчиками. Через тиждень необхідно ще раз помити голову протипедикульозним засобом.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та