Опалювальний сезон може опинитися під загрозою зриву - Хмельницькгаз

Подоляни не зменшили споживання газу, а завдяки субсидіям, використали на 3,5% більше, ніж у минулому році
Depo.
8 липня 2016 09:24
ФОТО: depo.ua
Опалювальний сезон може опинитися під загрозою зриву - Хмельницькгаз
Опалювальний сезон може опинитися під загрозою зриву - Хмельницькгаз

Хмельницькі газовики заговорили про дефіцит обігових коштів, спричинений субсидіями для населення, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на km.104.ua.

43% виручки ПАТ "Хмельницькгаз" складають субсидії – тобто не грошові кошти, а бюджетні зобов’язання, що оформляються взаємозаліками. Така ситуація викликала у компанії дефіцит обігових коштів. Компанія втрачає платоспроможності, а це паралізує проведення першочергових робіт по підготовці системи газопостачання області до безперебійного та безаварійного газопостачання, зокрема, в опалювальний період 2016-2017 рр.

Хмельничани використали на 3,5% більше, ніж у минулому році. В першу чергу, це стосується тих, хто отримує субсидію. А таких 60% домоволодінь Хмельниччини. Органами соціального захисту населення розрахунок субсидій здійснюється, виходячи із соціальних норм, які виявилися у кілька разів більшими, ніж фактичне споживання газу. Через це на рахунках споживачів накопичувались так звані "переплати", через які частина подолян припинила сплачувати навіть обов’язкові платежі. В той же час інші клієнти, через побоювання втратити субсидії, "спалювали" дорогий газ просто у повітря, щоб "не втратити субсидію наступного сезону".

"Єдині в області, хто сплачує за транспортування газу реальними коштами – це наші промислові споживачі. Але, порівняно з минулим роком, споживання ними газу скоротилося на 7,6%. Наразі населення, яке є найбільшим споживачем, розраховується субсидіями. Така ситуація загрожує неможливістю підготовки до наступного опалювального періоду, забезпечення роботи аварійно-диспетчерських служб, проведення ремонтних робіт газорозподільної системи області, а також забезпечення подолян безкоштовними загальнобудинковими лічильниками газу та, навіть, виплату заробіної плати працівникам", – резюмує заступник голови правління ПАТ "Хмельницькгаз" Віталій Рейда.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та