ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Хмельницьких лікарів вчили консультувати ВІЛ-інфікованих

Консультувати хмельницьких колег приїхав спеціаліст з сусідньої Вінниці
Depo.
11 березня 2016 13:51
ФОТО: depo.ua

У Хмельницькому відбувся семінар "Добровільне консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію в практиці лікаря", передає Depo.Хмельницький з посиланням на Обласний центр здоров'я.

В якості запрошеного лектора до подільських колег приїхав головний лікар Вінницького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом, керівник першого в Україні міжрегіонального тренінгового центру з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу Ігор Матковський.

В ході семінару обговорено важливість протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, оскільки Україна продовжує залишатись регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ серед країн Центральній Європи та Східної Азії.

На Хмельниччині з 1996 року всього виявлено 4326 ВІЛ-інфікованих осіб.

Станом на 01 березня 2016 року на диспансерному обліку в Хмельницькому обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом перебуває 2025 осіб, знаходиться на антиретровірусній терапії 891 особа.

"Завдання Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ- інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД щодо оптимального розширення доступу до медичних послуг втілюється через організацію кабінетів "Довіри", яких в Хмельницькій області функціонує 23", - наголосив головний лікар Хмельницького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Олександр Касяндрук.

Медикитакож наголошують, що з ВІЛ-інфікованими особами обов'язкого потрібно спілкуватися, роз'яснювати причини інфікування та допомагати долати наслідки.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький