ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Хмельницькі виборці цінують у кандидатах чесність

Фінансові потоки кандидатів у мери та депутати тепер під наглядом активістів
Depo.
3 вересня 2015 17:43
ФОТО: depo.ua
Хмельницькі виборці цінують у кандидатах чесність
Хмельницькі виборці цінують у кандидатах чесність

В обласному центрі, як і в багатьох інших великих містах України, стартувала кампанія під назвою "Стеж за грошима", повідомляє Depo.Хмельницький із посиланням на видання "Є".

"Вона спрямована на те, щоб люди дізнавалися, звідки у кандидатів у депутати чи міського голови гроші на виборчу кампанію, - каже її координатор Артур Кокаревич. - Також виборець має знати, хто і скільки грошей витратив на вибори. Ми пропонуємо політичним партіям та кандидатам підписати з нами "Декларацію про відповідальність", яка передбачає звіт про фінансування виборчої кампанії".

Активісти запропонували кандидатам підписати з ними "Декларацію про відповідальність".  "У нас чомусь є така традиція, що нам соромно когось спитати за гроші, - каже керівник проекту "Чесно" Андрій Круглашов. - Але ж нічого в цьому поганого немає! Ми обираємо депутатів, щоб життя стало кращим. І люди хочуть обирати чесних. Тому їх цікавить, звідки в кандидата гроші, скільки їх витрачено і куди".

Громадський рух "Чесно" та громадська організація "Активна Громада" агітують хмельничан доєднатися до кампанії.

Новий вид контролю витрат буде "полювання" на рекламу. "Невдовзі вийде спеціальний додаток для телефонів і хмельничани зможуть фотографувати зовнішню рекламу в місті та відправляти її одразу до нас, - пояснює Андрій Круглашов. - І потім ми зможемо подивитись, чи не забули про ці бігборди в звітах".

Потенційні хмельницькі кандидати вже наче погодилися підписати декларацію з "Чесно", але поки не підписали, відповідь в усіх одна: "Коли нас зареєструють, тоді і підпишемо".

Більше про життя міста читайте на Depo.Хмельницький.