Хмельницька міськрада "проспонсорує" популяризацію рідної мови

Нна популяризацію української мови виділять з міської скарбниці більше трьох мільйонів гривень

У Хмельницькому хочуть популяризувати українську мову. Для цього з міського бюджету можуть виділити більше трьох мільйонів гривень, передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу міськради.

Кошти виділять у разі, якщо депутати затвердять Програму розвитку і функціонування української мови на 2016-2020 роки.

“Засилля в інформаційно-культурному просторі як України, так і міста іншомовної продукції призвело не лише до різкого скорочення українського мовного простору, але й призводить до руйнації способу думання і деформації ментальності громадян України, прищеплення їм чужих стереотипів, навіювання їм почуття меншовартості. Усі ці чинники ще раз підтверджують гостру необхідність ефективної мовної політики як на рівні держави, так і на рівні місцевого самоврядування”, – зазначається в описі проблеми.

В рамках популяризації рідної мови пропонується обстеження об’єктів торгівлі та побуту на предмет дотримання законодавства про захист прав споживачів і мовного питання при реалізації товарів та наданні послуг на споживчих ринках міста; заборонити спотворення української мови в зовнішній рекламі на автомобільному транспорті загального користування; забезпечити пріоритетність звучання україномовних ефірів та українського музичного продукту у громадському транспорті Хмельницького.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький