ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Хмельницька "Батьківщина" влаштувала суботники

Кандидати в депутати обласної та міської ради від ВО "Батьківщина" прибирали у дворах, фарбували дитячі майданчики та встановлювали урни для сміття
Depo.
5 жовтня 2015 12:34
ФОТО: depo.ua
Хмельницька "Батьківщина" влаштувала суботники
Хмельницька "Батьківщина" влаштувала суботники

Кандидати цьогоріч всіляко задобрюють виборця. Від роздачі продуктових наборів потроху перейшля до суботників, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією ГМ ОПОРА.

Напередодні виборів, щоб здобути прихильність виборців претенденти на мандати  організовують концерти, спортивні змагання, прибирають прибудинкові території.

Цими вихідними кандидат у депутати Хмельницької міськради від ВО "Батьківщина " Олег Плахотнюк влаштував суботник допомогали і волонтери, і кандидат у депутати обласної ради однопартійка Інна Мігунова.

За словами спостерігачів ОПОРИ, молоді люди у футболках з іменем кандидата і назвою партії прибирали сміття у дворі, фарбували дитячий майданчик, встановлювали металеві урни. На майданчику вивісили банер з написом "Я ГОЛОСУЮ ЗА БАТЬКІВЩИНУ", а ще лунала голосна музика.

Проте, кандидати це не вважають непрямим підкупом виборців. "Ні, ми просто хочемо робити місто кращим. Я голова федерації регбі, сюди прийшли мої колеги, яким небайдуже наше місто. Це вже другий двір, який ми прибираємо за сьогодні," - відповів представникам ОПОРИ Олег Плахотнюк. А Інна Мігунова зазначила: "Підкуп - це якби ми роздавали гречку, а ми нічого не роздаємо людям, просто хочемо показати приклад, як можна організовуватись і прибирати свій двір".

Зауважимо, самих жителів двору на суботнику не було.

ОПОРА нагадує: відповідно до Закону України "Про місцеві вибори" забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям безоплатно робіт чи послуг. За здійснення передвиборної агітації у формах і засобами, що суперечать Конституції або законам України, або інше порушення встановлених законом обмежень щодо ведення передвиборної агітації, передбачена адміністративна відповідальність у вигляді  накладення штрафу на громадян від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

А за Кримінальним кодексом України пропозиція, обіцянка або надання виборцю неправомірної вигоди за вчинення або невчинення будь-яких дій, пов'язаних з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

Про хід виборчого процесу в області слідкуйте на сайті Depo.Хмельницький.