Хмельницький підписав Угоду про кредитне фінансування проекту модернізації інфраструктури ТПВ

Документ уклали між Хмельницькою міською радою, ХКП "Спецкомунтранс" та Європейським Банком Реконструкції та Розвитку

Сьогодні відбулося підписання Угоди про підготовку кредитного фінансування проекту модернізації інфраструктури ТПВ у м. Хмельницький між Хмельницькою міською радою, ХКП "Спецкомунтранс" та Європейським Банком Реконструкції та Розвитку (EBRD), повідомляє ВузщюХмельницький за інформацією прес-служби мерії.

Для вирішення проблеми з твердими побутовими відходами розробили комплексну програму, здатну значно зменшити їх обсяги, під назвою "Розумне довкілля Хмельницький".

Проект складатиметься з двох етапів, які передбачають:

- рекультивацію існуючого полігону, придбання нового обладнання для полігону та покращення системи збору та транспортування ТПВ;
- пропагування вторинної переробки сміття та створення сучасного сміттєпереробного комплексу для переробки та компостування ТПВ, а також впровадження довгострокової стратегії по управлінню ТПВ.

Згідно умов Угоди, Європейський Банк Реконструкції та Розвитку надасть ХКП "Спецкомунтранс" довгострокове фінансування (до 13 років ) в сумі до 15 мільйонів євро під 6 - 6,5% річних понад шестимісячну ставку EURIBOR з можливістю коригування під гарантію Хмельницької міської ради. Інвестиційна Платформа Сусідства Європейського Союзу забезпечить грантове співфінансування (безповоротні кошти) в сумі до 5 мільйонів євро на впровадження першого етапу проекту.

Також ЄБРР додатково мобілізуватиме грантові кошти для підготовки регіонального плану управління ТПВ та програми участі зацікавлених сторін, розробки пропозицій щодо корегування методології встановлення тарифів на захоронення та переробку ТПВ на базі принципу повного покриття витрат.

Нагадаємо, наприкінці 2018 року депутати Хмельницької міської ради на сесії проголосували більшістю голосів за співпрацю з Європейським Банком Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) у сфері управління твердими побутовими відходами у Хмельницькому.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький