Хмельницький бюджет отримає 2,3 млн грн "пайових" від горе-забудовників

За втручання прокуратури замовники будівництв  все ж сплатять обов'язковий платіж

У судовому порядку Хмельницька місцева прокуратура домоглась стягнення із замовників будівництва в обласному центрі 2,3 млн грн пайового внеску, передає Depo.Хмельницький.

Окремі суб'єкти господарювання, які займаються будівельною діяльністю, ігнорують вимоги законодавства щодо сплати вказаних коштів.

"У зв'язку із цим, з метою захисту інтересів держави, органами прокуратури вживаються заходи представницького характеру та кошти до бюджету стягуються у примусовому порядку," - каже керівник Хмельницької місцевої прокуратури Валерій Заяц.

Встановлено, що одне з товариств виступило замовником будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими офісними та торговельними приміщеннями у Хмельницькому. Згідно умов укладеного між міськрадою та суб'єктом господарювання договору, в зв'язку із закінченням будівництва у строк до квітня минулого року забудовник зобов'язався сплатити до бюджету понад 1,6 млн грн.

Свого обов'язку він не виконав, а тому прокуратура звернулась до суду з позовом про стягнення вказаної заборгованості. Рішенням господарського суду Хмельницької області позицію прокуратури підтримано та позов задоволено.

Також, господарським судом області, за результатами розгляду позову прокуратури до іншого товариства - замовника будівництва торговельно-складського комплексу, відповідача зобов'язано сплатити до бюджету кошти пайової участі у розмірі майже 700 тис. грн.

Нагадаємо, цього місяця й у Кам'янці забудовника змусили сплатити півмільйона гривень "пайових".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький