Хмельницька ОДА та 12 РДА повідомили на сайтах про намір Порошенка балотуватися у президенти

Спостерігачі ГМ "Опора" повідомили про дії місцевих чиновників на Хмельниччині, що можуть створювати переваги потенційному кандидату на виборах

На Хмельниччині ОДА та 12 РДА повідомили про намір президента балотуватися на виборах, передає Depo.Хмельницький за інформацією ГМ "Опора".

Держадміністрації розмістили повністю текст виступу президента України, у якому він повідоми про намір балотуватися на виборах. Відеотрансляцію промови з дописом про намір Петра Порошенка взяти участь у перегонах на своїх сторінках у Facebook поширили ОДА та чотири РДА.

"Такі дії місцевих чиновників можуть створювати переваги потенційному кандидату на виборах", - зазначають спостерігачі "Опори".

Промову чинного Президента України Петра Порошенка на Форумі "Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом" опублікували на своїх офіційних сайтах Хмельницька обласна державна адміністрація, а також Білогірська, Деражнянська, Городоцька, Ярмолинецька, Ізяславська, Кам'янець-Подільська, Хмельницька, Шепетівська, Славутська, Старосинявська, Старокостянтинівська та Теофіпольська районні державні адміністрації.

Відеотрансляцію промови Президента з дописом про намір балотуватися зі сторінки Петра Порошенка у Facebook поширили Хмельницька обласна державна адміністрація та чотири РДА: Ізяславська, Білогірська, Віньковецька і Теофіпольська, причому остання двічі репостила інформацію про рішення президента - з відео та з фото. До того ж окремо таке повідомлення є й на сайті Теофіпольської РДА.

Спостерігачі додають, що на цей момент чинний президент України Петро Порошенко не є зареєстрованим кандидатом, однак поширення інформації про його рішення взяти участь у виборах, а також про цілі, яких він хоче досягти на посаді, створює йому додаткові переваги на виборах і може бути сприйнято як прояв так званого "адміністративного ресурсу", адже керівники державних адміністрацій призначаються та звільняються президентом. Такі дії є недоброчесними стосовно вже зареєстрованих кандидатів та порушують принципи рівних можливостей всіх кандидатів, відкритості та прозорості виборчого процесу.

"Оскільки Петро Порошенко ще не є кандидатом, повідомлення про нього не можна трактувати я виборчу агітацію, однак при цьому треба мати на увазі, що згідно з ч. 3 ст. 561 Закону України "Про вибори Президента України" органи державної влади при поширенні інформації про вибори, яка не є передвиборною агітацією зобов'язані дотримуватися неупередженості", - вважають в "Опорі".

Нагадаємо, на Хмельниччині копи фіксують порушення виборчої агітації.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький