Хмельницька облдержадміністрація незаконно віддала в оренду майже сотню гектарів земель з водою

Прокуратура через суд відібрала в орендаря землі водного фонду вартістю в 1,2 мільйони гривень

Depo.
12 жовтня 2017 15:01
ФОТО: depo.ua
Хмельницька облдержадміністрація  незаконно віддала в оренду майже сотню гектарів земель з водою

За втручання прокуратури Хмельниччини договори оренди 84 га землі водного фонду вартістю понад 1,2 млн грн визнано недійсними, передає Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби правоохоронців.

У 2015 році розпорядженнями Хмельницької обласної державної адміністрації громадянину надано дозволи на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок водного фонду в натурі, затверджено технічну документацію та, у комплексі із земельними ділянками, надано в оренду водний об'єкт, розташований на території Женишковецької сільської ради Віньковецького району.

На підставі укладеного договору оренди у користування місцевого мешканця для рибогосподарських потреб перейшло 84 га землі.

"Розпорядження прийнято всупереч вимогам Закону України "Про аквакультуру" та Водного кодексу України, оскільки водні об'єкти повинні надаватись у користування у комплексі із земельною ділянкою за результатами проведення земельних торгів, - пояснюють в прокуратурі. - З урахуванням цих обставин, водні об'єкти та землі водного фонду передано в оренду без дотримання конкурсних засад."

Як каже начальник відділу прокуратури області Андрій Гаврилик, вказані обставини стали підставою для звернення прокуратури області до суду з позовом про визнання розпоряджень облдержадміністрації та, укладених на їх підставі, договорів оренди недійсними.

Рішенням апеляційного суду Хмельницької області позицію прокуратури підтримано, а рішення Віньковецького районного суду, яким у задоволенні позову відмовлено, скасовано.

Відтак, розпорядження обласної державної адміністрації та договори оренди земель водного фонду вартістю понад 1,2 млн. грн. визнано недійсними.

Нагадаємо, на Славутчині майже вісім років незаконно користувлися водоймою. За втручання прокуратури, державі повернули землі водного фонду вартістю понад чверть мільйона гривень.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп у Фейсбук та Твіттері