Хмельниччина увійшла в п'ятірку лідерів з реформування ЗМІ

У Хмельницькій області процес роздержавлення комунальних ЗМІ відбувся на 35%, що є одним із кращих показників у державі

За підрахунками Центру демократії та верховенства права, станом на кінець 2017 року реформувалися лише 123 видання по всій Україні, а це лише 17% від усіх 719 комунальних та державних газет, передає Depo.Хмельницький з посиланням на Укрінформ.

При цьому, комунальна преса роздержавлюється швидше, ніж державна: тут вже реформовано 18% видань, в той час, як серед державних - лише 9%.

35% комунальних видань Хмельницької області вже реформувалися і це один із найкращих результатів в Україні. Загалом у області роздержавленими є вже 9 із 26 видань, що підпадають під реформу.

Найкращі успіхи у цьому процесі показали Вінницька, Рівненська, Сумська, Тернопільська та Хмельницька області, у яких роздержавились вже понад 30% видань.

Абсолютними аутсайдерами процесу є місто Київ та Закарпатська область, де жодне видання за перші два роки реформи не завершило реформування. І менше 10% друкованих ЗМІ комунальної власності реформувалися у Київській, Івано-Франківській, Львівській та Чернігівській областях.

31 грудня 2018 року - останній термін реформування для державних та комунальних друкованих ЗМІ. Якщо ж протягом цього часу вони не роздержавляться, міністерство юстиції просто скасує їхні свідоцтва про державну реєстрацію і вони не матимуть більше права випускати газети.

Нагадаємо, 26 грудня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон України "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації". Закон набув чинності з 1 січня 2016 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький