Хмельниччина чотири роки поспіль у лідерах децентралізаційних процесів

В області працюють 42 ОТГ, в які об'єдналися майже 40% краян

Хмельницька область вже четвертий рік поспіль залишається одним із лідерів серед регіонів України за результатами впровадження реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби ОДА.

Кількість утворених об'єднаних територіальних громад становить 42, площа яких 11,18 тис. кв.км (54,1% площі області), увійшли 766 населених пунктів з населенням 505,43 тис. осіб (39,7% від населення області, 332 базових рад).

Цьогоріч в облдержадміністрації надали 10 висновків на відповідність Конституції та законам України проектів рішень щодо утворення об'єднаних територіальних громад (Білогірської, Улашанівської, Ямпільської, Теофіпольської, Новоставецької) та 5 висновків щодо добровільного приєднання до об'єднаної територіальної громади (Гуменецької та Купецької сільських, Полонської та Волочиської міських ОТГ та м. Славута).

Проте, не утворено жодної об'єднаної територіальної громади у Віньковецькому, Ізяславському, Старокостянтинівському районах.

Позитивна динаміка наповнення бюджетів громад на практиці підтверджує ефективність розпочатих реформ децентралізації фінансових ресурсів держави. Найефективніше працюють та забезпечують розвиток територій такі об'єднані громади як Волочиська та Дунаєвецька міські, Новоушицька, Чемеровецька та Сатанівська селищні, Гуменецька, Колибаївська та Розсошанська сільські громади.

З державного бюджету 39-и ОТГ в якості фінансової підтримки з держбюджету спрямовано субвенцію на формування інфраструктури в обсязі 143 млн 265 тисяч гривень.

Кошти об'єднаними територіальними громадами розподілили на 179 проектів.

Найбільше коштів спрямовано на:

- проекти у сфері житлово-комунального господарства
- 25,6%;
- закупівлю спеціалізованих транспортних засобів - 23,8%;
- проекти у сфері дорожньо-транспортної інфраструктури - 19,6%;
- проекти з реконструкції, капітального ремонту закладів освіти - 19,6%.

За кошти субвенції також здійснюються капітальні ремонти та реконструкція адміністративних будівель, закладів культури, охорони здоров'я, виготовлення проектно-кошторисної документації.

У поточному році облдержадміністрація проект перспективного плану формування громад області доопрацювала по всій території області. Передбачено утворення на території області 62 ОТГ.

Нагадаємо, 23 грудня 2018 року відбудуться перші вибори депутатів та голів місцевих рад Улашанівської, Ямпільської, Новоставецької ОТГ. ЦВК не призначено додаткових виборів депутатів у Гуменецькій та Купецькій ОТГ, до яких приєднались сільські ради.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький