Хмельниччина 6 в екологічному рейтингу, та тривалість життя менша середнього показника

Експерти визначили екологічний рейтинг областей України

"Фокус" з'ясував як екологія впливає на життя подолян, повідомляє Depo.Хмельницький.

Нижче загальнодержавного середнього показника на Хмельниччині шкідливих викидів в атмосферне повітря та стічних вод.

Доля питної води, що не відповідає стандарту, має лише 0,07%, створення небезпечних відходів теж низьке, як і кількість нітратів в ґрунті. Немає й перевищень і навіть нижче, чим в середньому по Україні, середньорічна доза радонового опромінення.

Притому виявили велику кількісь злоякісних новоутворень у подолян – на 100 тисяч населення 373 випадки (дані за 2015 рік). Схоже, цей показник і вплинув на середні дані тривалості життя в Хмельниччині – 71,8 років. По Україні – 78.

В області працює більше 2100 підприємств, які так чи інакше забруднюють повітря. Машинобудування та металообробка забезпечують 55% усіх викидів.

Найбільше ж забруднює природнє середовище Кам'янець-Подільський цементний завод.

В самому ж обласному центрі концентрація лише діоксиду азоту в повітрі перевищена в 7 раз.

Місцеві екологи говорять і про забрудненість водойм рибогосподарського призначення: вміст міді перевищено в 4,9 раз; марганцю – 3,3; нітритів – 3,5; шестивалентного хрому, який найнебезпечніший для здоров'я людини, - в 3,7 разів. Найгірша ситуація в басейні Південного Бугу. А рекордсменом щодо забруднення води є Летичівське комунальне підприємство. Досить негативно впливають на якість і чистоту води й всі цукрові заводи області.

Найскладнішою екологічна ситуація є в Кам'янець-Подільському, Хмельницькому, Нетішині, Дунаївцях і Волочиську.

Загалом же Хмельниччина в рейтингу поступилася лише Чернівецькій, Закарпатській, Волинській, Тернопільській та Івано-Франківській областям.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький