ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Хмельниччина - "лідер" за кількістю захворювань на лептоспіроз

В Україні почастішали випадки захворювання на лептоспіроз. В Україні зафіксовано 22 таких випадки, із них найбільше в Хмельницькій, Сумській областях та Києві
Depo.
21 серпня 2015 14:29
ФОТО: depo.ua
Хмельниччина - "лідер" за кількістю захворювань на лептоспіроз
Хмельниччина - "лідер" за кількістю захворювань на лептоспіроз

Сезонність епідемічних спалахів лептоспірозу спостерігається здебільшого у літньо-осінній період, передає Depo.Хмельницький із посиланням на прес-службу Департаменту охорони здоров'я Хмельницької ОДА.

За останніми даними Центру з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України, за червень цього року в Україні зафіксовано 22 таких випадки, із них найбільше в Хмельницькій, Сумській областях та місті Київ.

Лептоспіроз - це гостра інфекційна хвороба, що викликається збудником з роду лептоспір. Зараження людей відбувається через ушкоджену шкіру та слизові оболонки при купанні у водоймах зі стоячою водою, при вживанні сирої води із природних водойм, молока та м'яса заражених тварин. Бактерії потрапляють у кров, де інтенсивно розмножуються. Хвороба характеризується ураженням капілярів, часто - ураженням печінки, нирок, м'язів, інтоксикаційним синдромом, хвильоподібною лихоманкою.

Переносниками лептоспір в природі є гризуни (щури, миші), а також свині, рідше - велика худоба та собаки.

Інкубаційний період хвороби триває від 7 до 14 днів. Захворювання починається гостро, з проявів начебто звичайної простуди: підвищення температури до 39-39,5 °C, яка у наступні 6-10 днів зберігається на високому рівні. Інтоксикаційний синдром - сильна загальна слабкість, головний біль, біль у м'язах, нудота, блювота. Хворий має характерний зовнішній вигляд: обличчя та склери гіперемовані, кон'юнктивіт, на слизових губ та носа можливі герпетичні висипання, іноді виникають носові кровотечі. Можлива поява жовтяниці.

Лікарі закликають не купатись та не рибалити у водоймах, де введені обмежувальні заходи, а також у водоймах зі стоячою водою. Інформація про стан спеціально організованих пляжів щотижнево оновлюється на сайті Держсанепідслужби України. З домашніми тваринами в сільському господарстві необхідно працювати в захисній одежі, зробити тваринам щеплення проти лептоспірозу.

Усі хворі на лептоспіроз чи підозру на це захворювання підлягають обов'язковій госпіталізації до інфекційного відділення. Вони потребують специфічної етіотропної (антибактеріальної) та патогенетичної терапії.

" Якщо хтось з вас чи ваших рідних помітив в себе подібні симптоми, не зволікайте - терміново звертайтеся до лікарів", - наполягають в ДОЗ ХОДА.

Більше про інфекційні захворювання - на khm.depo.ua