ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Історія успіху: Хмельниччанин у 18 років став програмістом Paymentwall

А сьогодні у свої 19 - збирається довчитися в Києво-Могилянській Академії
Depo.
18 серпня 2015 22:30
ФОТО: depo.ua
Історія успіху: Хмельниччанин у 18 років став програмістом Paymentwall
Історія успіху: Хмельниччанин у 18 років став програмістом Paymentwall

Наразі Роман Севастьянов працює на посаді розробника в українсько-американської компанії Paymentwall в Київському офісі, повідомляє Depo.Хмельницький із його розповідді  AIN.UA.

Хмельниччанин у 18 років став програмістом Paymentwall - фото 1

Юнак розпочав програмувати приблизно з 14 років. Він з другом грали в GTA: San Andreas Online щовечора після школи. Коли адміністрація оголосила про закриття серверу хлопчина написав їм листа з пропозицією передати йому сервер і вони погодилися продати його за символічні 100 грн. Так почав розбиратися з технологіями, які там використовувалися: С ++, PHP, JS, бази даних і т.д.

Потому були інші проекти, спроба створити соцмережу, розширення для браузерів, додатки у "ВКонтакті", студія веб-розробки і т.д.

Будучи студентом Чернівецького університету, до слова на факультеті прикладної математики, займався фрілансом. Ходив на олімпіади, писав статті про програмування в університетський журнал.

Мало хто тоді хотів розмовляти з першокурсником серйозно, тому заробляли з колегою невеликі гроші по-різному: запустили інтернет-магазин, сервіс замовлення їжі через інтернет. Згодом потрапили в бізнес-інкубатор Incbi в Чернівцях, який дав безкоштовний офіс на пару місяців, менторство і трохи безкоштовної реклами на ТБ і радіо.

Паралельно зі стартаперством Рома займався фрілансом. "Тут потрібно займатися business networking, щоб бути першим, хто отримує всю найціннішу інформацію, - каже юнак.

Хмельниччанин у 18 років став програмістом Paymentwall - фото 2

"Влітку минулого року я вирішив спробувати новий сервіс пошуку замовлень і роботи - Djinni. Там зі мною зв'язалися хлопці з Paymentwall. Спочатку була співбесіда по Skype, потім запросили в київський офіс.

У Києві мені дали тестове завдання, я його зробив, і мені запропонували роботу в столиці. Тоді мені виповнилося 18 років. Я погодився: можливість отримати досвід роботи у великій компанії, високі навантаження і сфера платежів - все це хвилювало мою свідомість", - пригадує тодішні наміри Рома.

Хмельниччанин у 18 років став програмістом Paymentwall - фото 3

За півроку Paymentwall відкрила свій офіс у Ханої, В'єтнам. І, призупинивши навчання в університеті, юнак ризикнув спробувати азійського життя, пішов з другого курсу.

Хмельниччанин у 18 років став програмістом Paymentwall - фото 4

"Працювати в Ханої можна цілодобово, що дуже зручно для любителів нічного кодинга - офіс завжди відкритий, - розповідає хлопець. - Цікавим досвідом була участь у створенні команди, яка займається opensource-продуктами. Це дозволило вивчити менталітет в'єтнамців. Вони, до слова, ніколи не здаються."

Хмельниччанин у 18 років став програмістом Paymentwall - фото 5

Кілька днів тому Роман Севастьянов прилетів до Києва. У В'єтнамі прожив півроку.

"Азія дуже швидко розвивається, і в контрасті з СНД це дуже помітно. Проте маю плани на Україну. Я хочу залишатися і працювати тут. Їздити кудись потрібно, щоб отримати безцінний досвід, який можна застосувати в Україні", - без пафосу говорить юнак і готується довчитися в Києво-Могилянській Академії.

Про унікальних людей і просто історії успіху - читайне на порталі  khm.depo.ua.