Хмельничанка проведе шість років у в'язниці за підготовку теракту за вказівкою ФСБ

Громадянка працювала на агропідприємстві і паралельно виконувала вказівки співробітника ФСБ

Хмельницький міськрайонний суд визнав винною машиніста вакумно-пакувальної машини ТОВ "Проскурів-Агро" Надію Березюк за низкою кримінальних статей (ч.2 ст.110, ч.2 ст. 28, ч.1 ст.263, ч.1 ст.111, ч.1 ст.14, ч.2 ст.258, ч.2 ст.201) КК України і призначив покарання у вигляді позбавлення волі на 6 років без конфіскації майна, інформує "Главком", повідомляє Depo.Хмельницький.

Судом доведено, що з січня 2017 року жінка співпрацювала зі співробітником ФСБ Росії. Спочатку обвинувачена адмініструвала групу "Не дадим нас уничтожить!" у соцмережі "Одноклассники", де створювала та розміщувала пропагандистську інформацію з метою виправдання агресії Росії проти України, підтримки сепаратистських, терористичних формувань та рухів, які діють на території Луганської та Донецької областей України.

Згодом за вказівкою співробітника ФСБ, який тримав зв'язок через соцмережі, Березюк здійснила фотозйомку будинку військовослужбовця 8 полку спеціального призначення (в/ч дислокується у Хмельницькому).

Крім цього, обвинувачена намагалася налагодити контакти з військовослужбовцями 19 ракетної бригади та 8 полком спеціального призначення та працівниками Шепетівського ремонтного заводу з метою підривної діяльності проти України. Зокрема, провела розмову зі своїм знайомим, який служив у 8 полку спецпризнання, який їй відповів відмовою у співпраці.

Також Березюк на прохання російського вербувальника збирала інформацію щодо проведення так званого "третього майдану", а саме: щодо кількості людей на мітингах, аналізу складу учасників, вимог мітингувальників, переліку організацій учасників мітингів та лідерів мітингів.

На початку березня 2017 року хмельничанка надала згоду співробітнику ФСБ Росії на допомогу провести підриви військовослужбовців 8 полку спеціального призначення шляхом отримання вибухівки і передачі її виконавцям підриву. Для цього вона вирушила в Одесу, щоб отримати посилку з вибуховим пристроєм, який приїхав рейсовим автобусом із Тирасполя (Молдова). Російський куратор переслав на банківську картку Березюк 1500 гривень, які витратилися на дорогу та придбання мобільного телефону.Нагадаємо, 6 квітня 2017 року співробітники СБУ затримали Надію Березюк на одеському автовокзалі з вибуховим пристроєм в еквіваленті 600 грамів тротилу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook