Хмельничанка 10 місяців збирала в себе на балконі сміття

МІстянка так намагалася привернути увагу до проблем сортування і переробка сміття 

Хмельничанка 10 місяців збирала в себе н…

Жінка в Хмельницькому назбирала поліетиленових пакетів за 10 місяців загальнлю площею - 500 м², повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на пост в ФБ її доньки, журналістки Афіни Черкезової.

"Приблизно таку ж площу має майданчик перед кінотеатром Шевченка. А ще цією кількістю пакетів можна було б викласти стежку від Либідь Плази до залізничного вокзалу. Двокілометрову стежку з пакетів," - пише Афіна.

За словами дівчини, цей пакетний експеримент мав тривати лише місяць. Коли його розпочинали, на ту пору у Києві почали приймати пакети на переробку і планували відправити оте "добро" поштою або особисто завезти в столицю. Та з'ясувалось, що і в Хмельницькому є пункт прийому.

Так склалися обставини, що збір поліетиленових відходів затягнувся і вони поступово заполонили весь балкон жінки.

Впродовж 10 місяців на смітник відправлялись тільки дуже брудні та смердючі пакети від м'яса та риби. Всі інші - в пакет з пакетами на балконі.

"І от нарешті їх урочисто віднесла на переробку. Вийшло 2,5 кг та три об'ємних пакети з пакетами, - розповіидає Афіна. - Мені за них заплатили 7 гривень. Збагатитись не вийшло."

Та як з друзями підрахувала журналістка, якби ці пакети потрапили на звалище, а не на переробку, ними можна було б вкрити 500 м² полощі. Або ж прокласти двокілометрову стежку шириною 24 см.

"Це як у Хмельницькому від Либідь плази до залізничного вокзалу. Або у Львові: від початку вулиці Бандери з поворотом на Коперника аж до пам'ятника Міцкевичу, - пише дівчина. - Це жахливо багато пакетів!"

І це при тому, як зазначає дівчина, що її мама намагається зайвих кульків не брати і на закупи ходить з великими екоторбами. Однак дрібні пакетики з-під моркви-картоплі-хлібу-круп-груш-слив-персиків все одно збираються у величезній кількості!

"Повністю відмовитись від пакетів у нас поки не вийшло, бо це створило б суттєві незручності, як-от з купуванням хліба, м'яса чи сиру в супермаркеті," - пише дівчина.

А вдалися дві жінки до експерименту, аби продемонструвати своїм прикладом, що в Хмельницькому можна здавати не тільки мукулатуру, скло та пет-пляшки, а й пакети і різноманітний пластик: флакони від побутової хімії, відра від морозива, кришечки від кави to-go, пляшки від йогуртів, каністри, старі відра тощо. Головне, щоб все було чисте.

Пропонує містянам навіть схему, де приймають поліетилен, щоб їм було зручніше.

Так, хмельничанки намагалися привернути увагу до проблем сортування і переробка сміття та наголосити, що це - архіважливо для кожного.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme